01 lutego

01 lutego

Lierac Cica Filler Serum Anti-Rides

 Co to jest bakuchiol? Składnik pochodzenia roślinnego, który przez firmę oceniany jest jako zamiennik retinolu do skóry nawet bardzo wrażliwej nie tolerującej tradycyjnego retinolu. Bakuchiol ma działać napinająco, przeciwzmarszczkowo, przeciwtrądzikowo... brzmi jak bajka a jak na prawdę jest?


lierac cica filler

Lierac Cica Filler to linia oparta na bakuchiolu. Ampułki to silniejsze stężenia, skoncentrowana formuła i kuracja dlatego na nich się skupię, bo marka Lierac w tej linii posiada jeszcze krem również oparty na tych składnikach, który można używać solo, ale również jako podtrzymanie kuracji. 

Badania kliniczne marki Lierac:
114 kobiet, które stosowały ampułki 2x dziennie przez miesiąc to:
  • redukcja zmarszczek 75%
  • relaksacja twarzy 82%
  • promienna skóra 81%

Opakowanie zawiera 3 ampułki każda po 10ml. To dobre podejście producenta do składników ze względu na to, że zatrzymuje dłużej świeże. 
W ampułkach znajduje się lekka, trochę żelowa a trochę konsystencja serum, idealna do stosowania na noc pod krem z linii Cica Filler lub np. krem z niacynamidem, który dobrze łączy się z bakuchiolem.
Nie powoduje klejenia się do poduszki a kolor produktu na twarzy jest bezbarwny.

cica filler

Badania (zaczerpnięte z instagrama Inti) pokazują, że bakuchiol nie jest odpowiednikiem retinolu i również skóry wrażliwe różnie na ten składnik reagują, ale jest dobrym antyoksydantem, kuracją przeciwtrądzikową i wyrównującą strukturę skóry.
Obecnie badań na sam składnik jest niewiele, dlatego nie ma powodu do osądzania go.

Zawsze powtarzam, że kosmetyki nawet do tej najbardziej wrażliwej skóry mogą podrażnić, uczulić czy powodować niedoskonałości - to kwestia indywidualna i nikt z nas nie ma takiej samej.
Czy oczekuję zatem cudów? Nigdy nie oczekuję, ale wybierając kosmetyki z prawdziwymi składnikami aktywnymi, które jak w tym wypadku marki Lierac mają szanse zadziałać to oczekuję efektu na poziomie 20/30% poprawy skóry (to sporo). 

lierac ampułki

Lierac Cica Filler w swoim składzie prócz bakuchiolu zawiera skrzyp, pierwotnik, bluszcz i kwas hialuronowy. Dzięki takiemu połączeniu składników nie zauważyłem podrażnienia skóry, serum również nie jest bardzo wodniste a dzięki temu skóra nie jest ściągnięta (przypominam, że mam skórę wrażliwą). 

O ile ja mam 26... no prawie 27 lat to stosując taki produkt uważam, że zapobiegam a dodatkowo "konserwuję się". To trochę tak, jak idziemy z bólem zęba do lekarza - warto iść od razu jak tylko czujemy, że coś jest nie tak. W obecnych czasach przez stres, nerwy, używki i ogólny tryb życia trochę szybciej zachodzą procesy starzenia się. 

Przede wszystkim (bo kuracja trwa miesiąc jeśli używamy rano i wieczór) po około miesiącu skóra początkowo była zarumieniona, może dlatego, że równolegle raz w tygodniu stosuję retinol w niskim stężeniu (+ grzejniki i minusowa temp. robi swoje). Nie widzę złuszczania, ale bakuchiol i niskie stężenie retinolu raczej tego nam nie zagwarantują. 
Po przyzwyczajeniu skóry do dość silnych składników - uspokoiła się. Faktycznie zauważalne jest to, że faktura skóry jest wyrównana, czyli mowa tu o ogólnym stanie skóry widocznym gołym okiem czyli na podstawie naskórka. Jest to zauważalne z bliska i tym bardziej daleka o czym sami piszecie mi na moim instagramie
Dodatkowo działanie przeciwtrądzikowe sprawdza się, bo mniejsze krostki widoczne pod światło lub wybiajające się spod tłustej pielęgnacji po prostu zostały usunięte w sposób totalnie bezinwazyjny i szybki. 
Skóra jest napięta co sprawia, że wygląda bardziej gładko i trochę bardziej promiennie, ale przy tym nie jest ściągnięta ani wysuszona.

Co do działania "anty aging" na to poczekamy myślę, że za około 5/10 lat gdy zobaczymy czy konserwacja, którą wprowadziłem od października 2020 roku przyniosła efekt ;).

bakuchiol kosmetyki

Czy polecam Lierac Cica Filler? Tak, ufam tej marce dlatego, że swego czasu pracowałem z tymi kosmetykami w aptece o uważam, że to ich jedna z perełek. Prócz wartości sentymentalnej mamy tutaj silny antyoksydant, ale również świetny kosmetyk kuracyjny, który możemy połączyć z kremem z tej samej linii lub innej. Warto łączyć pielęgnację wielotorowo - jeśli skóra potrzebuje antyoksydacji i działania przeciwtrądzikowego, ale też czegoś bardziej "pro" wtedy możemy zapodać jej skoncentrowane ampułki + np. krem kojący czy tradycyjny nawilżający (np. z kwasem hialuronowym, który nie ogranicza MNF - utracie wody z naskórka). 

Dostępność w aptekach, Hebe oraz online.