03 lipca

03 lipca

Etiaxil antyperspiranty przeciw potliwości

 Wiosna, lato, jesień, zima pocenie się jest naturalną sprawą i dotyczy praktycznie każdego z nas. Za pocenie i nadpotliwość odpowiadają gruczoły potowe, które cały czas pracują. Dziś o blokerach na pocenie Etiaxil. 

Etiaxil antyperspiranty przeciw potliwości


Najczęściej pocimy się gdy wzrasta temperatura czyli w okresie wiosenno-letnim, w stresujących sytuacjach, przy wysiłku fizycznym, gdy mamy nerwowy okres w życiu czy przez hormony i choroby. Oczywiście pierwszym krokiem jest higiena i zachowanie jej w naszej codzienności. Istnieją również produkty, które stosowane kuracyjnie dosłownie zatrzymują ten mechanizm. 

Etiaxil to produkt określany jako regulator pocenia, dzięki zawartości chlorku glinu w alkoholowej bazie, tworzy czasową warstwę żelu w ujściach kanalików potowych, która zapobiega wydostaniem się potu na zewnątrz. Następnie w zależności od wariantu, żel złuszcza się wraz z naskórkiem odtykając pory.

Etiaxil występuje w trzech wariantach:

  • Etiaxil Comfort dla skóry wrażliwej (skuteczność 3-5 dni od pierwszej aplikacji)
  • Etiaxil Original dla skóry wrażliwej i normalnej (skuteczność 3-5 dni od pierwszej aplikacji)
  • Etiaxil Strong - dla osób uprawiających sport lub u których występuje wysoka nadpotliwość - skuteczny do 5 dni 

etiaxil antyperspirant

Prawidłowe stosowanie produktów Etiaxil:
Aplikuj cienką warstwą (dwa ruchy góra i dół) na suchą skórę (min. 48 godzin po depilacji skóry pod pachami), przed pójściem spać, pozwól wyschnąć produktowi - możesz w tym celu użyć suszarki. Po nocy zmyj Etiaxil wodą z mydłem, ale nie nakładaj ponownie, bo i tak będzie on działał. 

etiaxil strong


Markę znam od lat, pracując w aptece często polecałem te produkty, bo wiem, że po prostu jest szybki efekt. Mój brat z racji wykonywanego zawodu stosuje wersję Etiaxil Strong zaś ja Etiaxil Comfort ze względu na wrażliwą skórę. Aplikuję antyperspirant dzień po goleniu pach a kolejne kroki użytkowania wedle instrukcji producenta. Osobą, które nigdy nie stosowały tego typu produktów, rekomenduję zaaplikować Etiaxil min 48godzin po depilacji, kiedy zagoją się mikrourazy.
Fakt testuje wiele antyperspirantów, ale wiecie, że mam swoją bazę do której lubię wracać i wiem, że są "pewniakami". 


Bez owijania w bawełnę z podwójną opinią moją i mojego brata stwierdzamy, że działa. Nie mamy podrażnień, pocenie zminimalizowane do suchości w moim przypadku na 4/5 dni a mojego brata 3/4, stosujemy nie częściej co 4 dni, traktujemy to po prostu jako kuracja przeciw poceniu. Nikt z nas nie odniósł podrażnień, nie ma również efektu mrowienia czy niemiłosiernego szczypania. 
Wspomnę na koniec, że nie używam klimatyzacji w samochodzie ze względu na różne alergie i wrażliwość skóry, ciekawe doświadczenie mieć pachy suche a plecy wilgotne!. Tak, blokując wydzielanie potu pod pachami, pot dalej będzie się wydobywać, ale w innych miejscach naszego ciała np. plecach. Jest to w pełni naturalne i bezpieczne.
Mimo, że Etiaxil ma pojemność 15ml, mam wrażenie, że się nie kończy, bo stosuję niewielką ilość. 

etiaxil comfort

https://etiaxil.pl/