04 lutego

04 lutego

Tła do fotografii i blogerów

 Tło fotograficzne dla twórców, blogerów czy influencerów to ważna aspekt pracy. Prawie co dziennie wykonujemy zdjęcia i poszukujemy różnych możliwości w dziedzinie fotografii. Bez wątpienia tła to ważny element końcowego efektu naszej pracy. 

Tła do fotografii i blogerów

Klasyczne tła dla blogerów możecie kupić już dosłownie wszędzie. Sklepy online, aukcje internetowe a nawet niektóre sklepy stacjonarne pod nazwą "tła fotograficzne dla influencerów" sprzedają gotowe kwadratowe, prostokątne lub na wymiar tła w przeróżnej kolorystyce i przeróżnych wzorach - do wyboru do koloru. Do wyboru mamy również tła winylowe (które się nie gniotą i łatwo je doczyścić), matowe, świecące, brokatowe i tylko nasza wyobraźnia nas może ponieść. 

wydruki dla domu


Często stosuje jako tło lub dodatek plakaty, które mam u siebie w domu. Są również strony internetowe np. Wydruki dla domu gdzie możemy sami ustalić rozmiar, wzór, ramkę i tak na prawdę wszystko pod siebie spersonalizować. Takie wydruki, plakaty czy obrazy (bo strona właśnie nam to oferuje) mogą posłużyć nam jako tło i jednocześnie jako przepiękna ozdoba do naszego mieszkania, wnętrza czy w pracy. 

plakaty dla domu

Oświetlenie również moze być tłem - bardzo popularne w okresie świątecznym i zimowym są lampki na cienkiej żyłce czy choćby lampki choinkowe. JEśli mamy lustrzankę w której możemy ustawić sobie przysłonę, iso i inne parametry uzyskujemy wtedy efekt "bokech", który robi wrażenie. 

efekt bokech

jak zrobić kreatywne zdjęcie


Zdjęcia plenerze to świetne tło dla nas, ale też produktów. Jednak jeśli chodzi o plener to musi być on zgodny z danym produktem bo jakby wyglądał samoopalacz na tle zimowej chatki? Moim zdaniem słabo, dlatego też uczulam, by być spójnym i uważać na drugi plan (ludzie, zwierzęta itp).

fotografia plenerowa


Na początku mojej przygody z blogowaniem (czyli jakieś 6/7 lat temu) używałem różnych materiałów i lampy pierścieniowej - to na początek wystarcza by po prostu się wdrożyć, poznać tajniki fotografii czy próbowania różnych technik najniższym kosztem. Wiele niedociągnięć można skorygować w programie graficznym, ale myślę, że jeśli już na etapie spustu migawki stworzymy ciekawy obrazek to potem w programie nie trzeba za długo obrabiać zdjęcia.