08 marca

08 marca

Avene Xeracalm A.D koncentrat kojący

 Avene Xeracalm A.D koncentrat kojący to produkt, który możemy stosować od narodzin po dorosłe życie. Ma przynosić ulgę, łagodzić objawy wyprysku atopowego,  zmniejszać zaczerwienienia i redukować nagły świąd. 

Avene Xeracalm A.D koncentrat kojący

Avene Xeracalm A.D koncentrat kojący występuje w pojemności 50 ml. Opakowanie jest bardzo ciekawe, bo na rynku nie ma zbyt wielu takich, piszę tu o sterylnym dozowaniu kosmetyku, wyciskając krem  tubki nie zasysa ona do środka powietrza dzięki czemu nie namnażają się w niej bakterie i grzyby.

W składzie znajdziemy wodę termalną Avene (koi, łagodzi), kompleks I-modulia (łagodzi zaczerwienienia, redukuje świąd), cer-omega czyli lipidy (odtwarza funkcje bariery naskórkowej).

Konsystencja jest lekka, ale nadal emolientowa - czyli zostawia film (okluzję), który jest lekko błyszczący, ale nie klejący. Na duży plus uważam, że kosmetyk jest bezzapachowy dzięki czemu nie powinien drażnić skóry. 

Avene Xeracalm koncentrat kojący

avene koncentrat

Rozmawiając z ekspertem marki Avene Karoliną Zwierkowską powiedziała by aplikować ten kosmetyk tylko miejscowo i tyle razy dziennie ile jest to potrzebne, Czym prędzej wziąłem Koncentrat Xeracalm Avene do torby i tak ze mną towarzyszył przez okres testowania. Za każdym razem gdy poczułem nieprzyjemne swędzenie wyjmowałem koncentrat i smarowałem nim te miejsca, przyznam, że po kilku minutach da się odczuć ulgę. Skóra nie reagowała świądem przez kilka dobrych godzin a ja czułem się komfortowo. 

Ponieważ preparatu możemy używać od narodzin do dojrzałości i w każde miejsce na ciele nawet na powieki - aplikowałem go również na powieki chwilę przed wyjściem z domu z racji wystąpienia u mnie wyprysku atopowego na powiece - nie zauważyłem redukcji zaczerwienień i wyprysku, ale za to przy dotyku oczu świąd i ból ustąpił. 
Myślę, że to świetny produkt do torebki w razie konieczności drapania. Dzięki jego natłuszczeniu i kompleksowi przeciw świądowemu po prostu poczujemy się komfortowo a dodatkowo nie rozdrapujemy uszkodzonej skóry i mamy dawkę natłuszczenia. 

avene skład

Dostępnośc: apteki stacjonarne, apteki online.