30 listopada

30 listopada

Hyaluron N-MEdical suplement diety

 Kwas hialuronowy występuje w skórze, stawach i wiązadłach. Wraz z wiekiem kwasu hialuronowego jest mniej przez co między innymi tracimy wiotkość skóry, nasila się problem suchości a chrząstka stawowa najprościej pisząc zużywa się. Dziś o kwasie hialuronowym podawanym doustnie w płynie. 


Hyaluron N-MEdical

Hyaluron N-Medical zawiera zawiera wysokie stężenie kwasu hialuronowego o różnych cząsteczkach. Suplement diety otrzymujemy w szklanej butelce z pipetą, która idealnie odmierza proporcje zalecane przez producenta (zdjęcia niżej). 

O ile kwas hialuronowy w pielęgnacji jako kosmetyk nie jest wstanie przeniknąć do głębokich warstw skóry (nie wliczając tu ultradźwięków czy zabiegów typu mezoterapia mikro/igłowa) to utrzymując się na naskórku zapobiega utracie wody przez co skóra jest chroniona niewidocznym "plastrem". 


kwas hialuronowy w kropelkach

Kwas hialuronowy wprowadzany doustnie jak już napisałem na wstępie działa również na nasze organy, jednak skupię się na działaniu urodowym. 
Przede wszystkim chodzi o działanie nawilżające, balsamy, kremy i pielęgnacja to jedno, ale działając od wewnątrz pracujemy nad sobą podwójnie. 

Wiecie, że mam skórę wrażliwą i okresowo atopową co wiąże się prosto pisząc z wysuszeniem skóry, odwodnieniem jej i stanami zapalnymi. Świąd skóry może być pierwszą oznaką tego, że skóra potrzebuje nawodnienia, oczywiście picie wody w dużych ilościach to podstawa, ale dzięki temu, że co dziennie aplikuję około 13 kropel Hyaluron N-Medical (na łyżkę i popijam wodą) świąd jest mniej uporczywy a i są dni w których on totalnie nie jest aktywny. Brak swędzenia to przede wszystkim komfort psychiczny i lepszy sen. 
W obiegu świądu powstają suche czerwone placki - gdy się drapiemy jest ich więcej, są bardziej zaognione zaś gdy wszystko się wycisza to i problem jest zminimalizowany, dlatego uważam, że prócz dobrego działania nawilżającego również pomaga nam w opanowaniu przed uszkodzeniem skóry (mechanicznie). 


kwas hialuronowy suplement diety

Od zawsze powtarzam, że najlepszym działaniem przeciwzmarszczkowym (prócz retinolu) jest nawilżanie skóry. Nawilżenie skóry to taka "poduszka", która podtrzymuje skórę, skóra wygląda wtedy na bardziej elastyczną, promienną, gładką i zrewitalizowaną (dlatego też raczej nie stosuje matującej pielęgnacji). Prewencja to przede wszystkim myślenie o skórze do przodu, dzięki temu jeśli zadbamy i dbać będziemy regularnie, to efekty zobaczymy w późniejszych latach. 

kwas hialuronowy co to jest