04 grudnia

04 grudnia

Stylizacja brwi za pomocą mydła Biały Jeleń

Brwi na mydło czyli trend zwany Soap Brows, to technika stylizacji brwi, która   wygląda naturalnie i w zależności od tego, czego użyjememy z mydłem, efekt będzie zupełnie inny. Dzisiaj dwie bardzo naturalne stylizacje przy użyciu mydła.  

jakie mydło do brwi

Niezbędny przybornik - technika pierwsza:

  1. Mydło
  2. Woda
  3. Grzebyk do brwi
  4. Cień do brwi

Zwilż mydło tak, by było wilgotne, ale nie ociekało wodą. Następnie czystym grzebykiem do brwi otocz włosie równomiernie grubą warstwą mydła. Po tej czynności usuń nadmiar mydła z grzebyka obracając ją na suchej powierzchni.


Brwi zaczesuj do góry do momentu, aż uzyskasz zadowalający Ciebie efekt. Jeśli sądzisz, że włoski brwi nie trzymają się w tym kierunku, który ustaliłaś, warto ponowić tą samą czynność. Mydło marki Biały Jeleń nie powoduje bielenia, dzięki czemu możemy warstwować stylizację. 

Odczekaj chwilę, by wilgoć na brwiach przeschła, a następnie oczyszczonym grzebykiem nabierz niewielką ilość cienia do brwi (lub powiek) i przeczesz włoski. Pamiętaj, by włosy i grzebyk był suche! Wtedy unikniesz efektu plam i koncentracji pigmentu w jednym miejscu. 


biały jeleń szare mydło

Niezbędny przybornik - technika druga:

  1. Mydło
  2. Woda
  3. Grzebyk do brwi
  4. Eyeliner
Całą czynność powtarzamy dokładnie jak opisałem wyżej. Tutaj nie używamy cienia do brwi. Technika ta sprawdzi się w przypadku brwi, które nie mają ubytku. Jeśli występują ubytki, a ta metoda Ci się podoba - skorzystaj z eyelinera.
W razie użycia eyelinera pamiętaj, że po stylizacji "brwi na mydło" musisz chwilę odczekać, by wilgoć odparowała, a na brwiach nie było nadmiaru mydła. W miejscach gdzie widzisz ubytki lub przerzedzenie, pociągnij cienką linią samym końcem aplikatora na ubytku między innymi włoskami, tak, by wtopiła się w brwi.   

brwi na mydło

Jak zrobić brwi na mydło

Makijaż, zdjęcia: Ja 
Modelka: Klaudia Tausznik