10 czerwca

10 czerwca

Nuxe Aqabella złuszczający żel, emulsja matująca i esencja do skóry tłustej i mieszanej

Nuxe Aqabella to nowa linia przeznaczona do skóry mieszanej i tłustej. Aqabella to trzy zupełnie nowe produkty marki Nuxe - żel mikrozłuszczający, esencja i emulsja nawilżająco-matująca. Lekkie konsystencje i delikatne zapachy idealne na upalne dni.


Nuxe Aqabella złuszczający żel, emulsja matująca i esencja do skóry tłustej i mieszanej
Krokiem pierwszy jest oczyszczanie czyli żel mikrozłuszczający z delikatnymi drobinkami ścierającymi, w swoim składzie ma białą lilię, kwas hialuronowy i kompleks "blur" (owies, nasturcja, zielona soczewica). Dobre oczyszczanie to podstawa żel jest delikatny ale dobrze oczyszcza natomiast granulki peelingujące nie podrażniają skóry. Zapach ogórka i cytryny z bardzo delikatną nutką jaśminu pobudza do działania a z drugiej strony relaksuje. 


czym myć twarz
Krok drugi to esencja czyli składniki aktywne zanurzone w wodnistej konsystencji, która od razu się wchłania. Gdy skóra jest przesuszona lub źle reaguje na toniki z pomocą przychodzi taki kosmetyk, dzięki lekkiej konsystencji nie mamy efektu "pocenia się skóry" a i tak dostarczamy jej tego czego potrzebuje, idealna dla skóry tłustej. Dobrze nawilża i odświeża, niweluje uczucie ściągnięcia i przygotowuje twarz do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.


co robi tonik

Krok trzeci to krem, skóra tłusta i mieszana nie lubią ciężkich masełkowatych konsystencji dlatego ten krem ma formę "kremowej emulsji", która dobrze się wchłania zostawiając satynowe wykończenie (krzemionka). Cała linia posiada kompleks "blur" dlatego optycznie skóra jest wygładzona. Mitem jest by skórę tłustą obsuszać, nadmiernie matowić i maltretować silnie drażniącymi produktami, co dzienna pielęgnacja skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej powinna być lekka i nawilżająca by nie doprowadzić do powstania większej ilości zaskórników czy wykwitów ropnych. Ta emulsja to balans pomiędzy nawilżeniem a matowieniem, myślę, że dobrze się sprawdzi nawet przy normalnym typie skóry. 
Kosmetyki marki Nuxe dostępne są w aptekach (wybrane w Sephora).


matujący krem

skóra się błyszczy