23 marca

23 marca

Test kosmetyków Cerave, pianka myjąca, retinol i spf

 Z marką Cerave jest mi po drodze, 3 mocne i warte swojej ceny produkty. Krótko o tym jak sprawdzają się produkty z trzema kluczowymi ceramidami? Czy retinol połączony z ceramidami ma sens? 

Test kosmetyków Cerave, pianka myjąca, retinol i spf

 🟢Krem-Pianka, łagodnie, ale skutecznie myje pieniąc się, nie przesusza, pozostawia komfortową domytą skórę twarzy i szyi. Dodam, że sama konsystencja jest bardzo wydajna, ponieważ wystarczy dosłownie pół pompki by umyć dokładnie twarz i szyję. Krem-pianka nadaje się do oczyszczania skóry solo lub jako drugi etap demakijażu po olejku czy masełka. 

 🟢Krem SPF 50 to mieszanka filtrów wysokiej jakości, ceramidy, bez większego bielenia, tłustości. Chroni, nawilża i przede wszystkim nie wysypuje, wiem też, że nadaje się pod makijaż. Formuła jest nawilżająca, ale śmiem twierdzić, że nawet skóry tłuste polubią się z tym spf. Skóra pod koniec dnia nie jest zaczerwieniona dlatego stwierdzam, że spf działa. 

Krem-Pianka, łagodnie, ale skutecznie myje pieniąc się, nie przesusza

 🟢Serum z retinolem to całkiem przyjemne połączenie kwasu hialuronowego, ceramidów i retinolu na początek obcowania z retinoidami. Jest łagodne, raczej nie powoduje podrażnień nawet na początku, wygładza, odświeża i nawilża. Retinol o raczej niewielkim stężeniu, ale realnie działający, bardziej poleciłbym go do skór tłustych, mieszanych i dojrzałych, jednak na głębokie zmraszczki czy trądzik piorunujący bądź zaawansowany czy choćby różowaty może być to za mało. Sama konsystencja jest oparta na lekko żelowej bazie (dimetikon, silikon lotny), bardzo przyjemna. 

Serum z retinolem to całkiem przyjemne połączenie kwasu hialuronowego