31 stycznia

31 stycznia

Pielęgnacja, którą użyjesz razem z reinoidami

 Jak ułożyć pielęgnację, która opiera się na retinoidach? To nie takie trudne! Dziś o pielęgnacji komplementarnej świetnie działającej z retinoidami. 

Pielęgnacja, którą użyjesz razem z reinoidami

Posiadam skórę wrażliwą, więc retinoidy są dla mnie priorytetem z racji tego, że kwasy bardzo często mnie podrażniają te, potrafią zdziałać znacznie więcej, ale o retinoidach można pisać dużo, długo i cały czas, wiemy, że działają świetnie na różne dermatozy czy problemy skórne. 

Nowością dostępną w Hebe jest marka Candid, nie będę ukrywał, ale pracuję w tej marce i zależało mi na tym, by być szczery w składnikach stąd Candid powstał na podstawie pracy z technologiem w oparciu na badaniach, które potwierdzają skuteczność produktów, wspomnę, że marka jest pozbawiona kompozycji zapachowych, bo wiem, że to zbędne w skutecznej pielęgnacji, od tego mamy perfumy, by ładnie pachnieć. 


Nawilżenie, łagodzenie i regeneracja czyli serum z kwasem poliglutaminowym i ektoiną o działaniu nawilżającym, ale też łagodzącym. Kwas poliglutaminowy działa znacznie lepiej nawilżająco niż kwas hialuronowy i takie są fakty a w połączeniu z łagodzacą i nawilżającą ektoiną sprawia, że to bomba nawilżenia dla skóry. Ma lekką, żelową konsystencję, która wchłania się w ciągu minuty. 
Candid Łagodzący Krem ektoina + skwalan, czyli mocno otulający, nawilżający, łagodzący krem o bogatszej lecz nietłustej formule.  Wspominam o formule, bo trzeba go specyficznie nałożyć rozsmarowując krem a następnie go wklepując. Skwalan to składnik, który działa silnie łagodząco i właśnie o to tu chodzi, niwelowany jest rumień, łagodzi stany zapalne, ale też podrażnienia. 

dermokosmetyki Candid

Jakiś czas temu otrzymałem żel myjący Garnier bez zapachu, z glinką, ceramidami i kwasem hialuronowym, bałem się początkowo, ale po kilku użyciach okazało się, że to bardzo dobry myjak! Jest łagodny dla skóry, świetnie się pieni, nie przesusza a dobrze myje pozostawiając uczucie neutralne dla skóry czyli to, czego poszukujemy przy wyborze kosmetyków myjących. 

Do dogajania zmian zapalnych stosuję Erborian żel punktowy z kwasem salicylowym i wąkrota azjatycką. Co prawda zawiera alkohol, ale nie przesusza, nie pachnie drażniąco i też nie drażni skóry. Jest to zel puktowy, który sprawdzi się do ostatniego etapu gojenia się zmian zapalnych i robi to w kilka dni zasuszając tylko zmiane zapalną, chroni przed namnażaniem się bakterii. Nadaje się pod makijaż, nie ześlizguje produktów płynnych i nie odziela produktów sypkich na skórze. Dostępny w Sephora.