10 stycznia

10 stycznia

Al Rehab Choco Musk czekoladowe perfumy

 Arabskie perfumy kojarzą nam się zazwyczaj z kadzidłem, oudem i orientalnymi zapachami, ale jest również wiele pozycji typu gourmand, czyli perfumy deserowe, które bardzo dobrze się nam kojarzą. Dziś o perfumach arabskich Al Rehab choco Musk

Al Rehab Choco Musk czekoladowe perfumy

Z marka Al Rehab nie spotykam się pierwszy raz, mam niewielką kolekcję perfum tej marki w olejku o których pisałem na moim Instagramie. Al Rehab Choco Musk to nowa kompozycja, która została stworzona w 2023 roku. 
Nuty perfum: wanilia, czekolada, przyprawy, piżmo, drzewo sandałowy, nuty drzewne, róża. 

Przyznam, że czytając nuty mocno się dziwię, ale osoby, które lubią arabskie wonie wiedzą, że często te nuty podawane są "losowo" a same perfumy totalnie nie przypominają opisanych nut. 
Dla mnie Choco Musk pachną jak maślane, czekoladowo-waniliowe ciastka, apetyczne, gourmand, jadalne, deserowe i bardzo otulające. 
To zapach dzieciństwa, gdy babcia/mama piekły słodkie, czekoladowe ciasto, otwierały piekarnik i aromat roznosił się po całym mieszkaniu - właśnie tak pachną te perfumy. Co prawda jeszcze bardziej słodko, gładko i miękko pachnie olejek dokładnie tej samej marki tej nazwy zapachu, bo te w wodzie perfumowanej mają w tle coś delikatnie drzewno-kwaśnego, ten efekt mija po godzinie, a może to gorzka czekolada? Może przyprawy? Kamień z serca mi spadł, jak ta kwaskowość drzewna minęła, nie jest to nuta przewodnia, ale jako hobbysta perfum, trochę mi przeszkadza szczególnie, że w olejku nie ma tej nuty. 

Trwałość około 7/8 godzin (olejek cały dzień i noc)
Projekcja dobra do maksymalnie 3 godzin (olejek  bardzo dobra do 4 godzin)

Al Rehab Choco Musk

Warto? Za cenę około 60 zł za wodę perfumowaną i olejek około 25zł warto, nawet warto mieć oba tworząc idealne dopasowanie i przedłużając tym samym trwałość, projekcję i wszystkie parametry. Jeśli chcesz pachnieć czekoladowo-waniliowymi ciastkami to śmiało! Ślinianki pracują!