20 grudnia

20 grudnia

Pielęgnacja przeciwtrądzikowa

 Trądzik jest ze mną od młodości, za mną już dwie kuracje izotretynoiną co również możecie przeczytać w sekcji trądzik. Dziś o kosmetykach, które podtrzymują efekt kuracji, którą już przebyłem. 

pielęgnacja przeciwtrądzikowa

Przede wszystkim w prewencji przeciwtrądzikowej należy znać umiar i równowagę między działaniem aktywnym a przy tym nawilżającym i ochronnym. 
Kierując się wyborem retinoidów nie idę drogą "tani", bo często niedrogie retinoidy są słabo aktywne, słabo sformułowane i w efekcie nie widzimy efektów. Serum z retinolem Dermalogica Dynamic Skin Retinol zawiera substancję aktywną kapsułkowaną dzięki czemu retinol uwalniany jest wolniej, aktywniej i z poszanowaniem dla skóry wrażliwej. Ten typ retinolu działa również mocniej, widać to po miesiącu/dwóch stosowania co drugi/trzeci dzień. Retinol wpływa na syntezę kolagenu, elastyny, spłyca drobne zmarszczki, ogranicza wydzielanie sebum (zmniejszając przy okazji stany zapalne), delikatnie złuszcza rozświetlając skórę. 

SPF to podstawa dnia codziennego, nie ważne czy świeci słońce czy nie, promieniowanie niebieskie, uva, uvb obecne jest całorocznie, ważne jest, by dobrze go zmyć dwuetapowo. Dermalogica Dynamic Skin Recovery SPF50 chroni w szerokim spektrum, nawilża i odżywia. Ta ochrona jest dla mnie bezpieczna, nie powoduje podrażnień i wyprysków a dodatkowo wzmacnia działanie serum marki Candid o którym piszę niżej. Likwidacja rumienia jest dla mnie wyznacznikiem czy dany spf działa - działa, moja skóra nie jest zaogniona. 

Nawilżenie to podstawa każdej skóry, od lat odsunąłem na bok wszystkie wysuszające, matujące i zbędne produkty - żadna skóra nie lubi wysuszenia. Candid serum Dogłębnie Nawilżające z kwasem poliglutaminowym i ektoiną nie zawiera zapachu co jest na ogromny plus, ma leciutka żelową, nie ściągająca konsystencję i nawilżenie jest jedno z lepszych, jeśli chodzi o sera, które dotychczas stosowałem. Uwielbiam ten efekt wygładzenia i jędrności, to moje drugie opakowanie i myślę, że zostanie ze mną jeszcze na bardzo długi czas. 

Opcjonalnie, chociaż u mnie kuracyjnie można włączyć suplementy, ale takie, które w składzie prócz wyciągów roślinnych znajdziemy te, które realnie wpłyną na gospodarkę hormonalną i mechanizmy organizmu, takie suplementy znajdziecie w marce Carein. To działa, składy są zaawansowane, za suplementami stoją specjaliści od skór a nie specjaliści od marketingu jak w pewnej marce na "A" w kółko zajmującą miejsce reklamowe w radiu. Ponieważ jest to suplement za długo według prawa nie mogę się rozpisywać, warto jednak zawiesić oko na dłużej i sprawdzić markę. Przed zażyciem suplementu skonsultuj to z lekarzem pokazując mu produkt. 

jaki retinol

Materiał reklamowy, sprawdzony na własnej skórze. Linki nie są afiliacyjne.