18 października

18 października

Tom Ford Noir

 Ciekawe składniki, które trzeba zrozumieć, perfumy męskie Tom Ford Noir to dla jednych wyzwania a drugich miłość od pierwszego powąchania. Poznajcie esencję męskości w czarnym flakonie od marki Tom Ford dostępnej w Sephora 

Tom Ford Noir

Tom ford nuty zapachowe
Nuty głowy: fiołek, różowy pieprz, kminek, bergamotka, werbena
Nuty serca: toskański irys, róża bułgarska, czarny pieprz, gałka muszkatołowa, geranium, szałwia muszkatołowa
Nuty bazy: liść indonezyjskiej paczuli, bursztyn, wanilia, piżmo, skóra, opoponaks, benzoes, wetyweria, styraks

Tłumaczenie składników:
opoponaks - zapach żywiczny
benzoes - zapach żywiczny
styraks - zapach żywiczny trochę zielony 

Tom ford Sephora

Tom Ford Noir to perfumy bardzo złożone, pracował nad nimi Olivier Gillotin, podane są w czarnym flakonie z logowaniem TF, nazwą oraz "falującym" korkiem. 
Od początku Noir otwiera się zaskakująco świeżo i po kilku minutach ziołowo, patrząc na nuty możemy szybko wydedukować, że perfumy te będą miały taki wydźwięk a  ponieważ składników jest wiele i są świetnie zblendowane to ciężko wyczuć tu poszczególne nuty zwłaszcza w krótkotrwałym otwarciu. 
Więc początek jest świeży, cytrusowy i ziołowy, trwa on niedługo, ale łączy się z nieco bardziej pikantną i lekko kwiatowym (róża) niuansem, by przejść w kremowe, otulające nuty irysa. 
Bazowo wchodzimy więc to perfum, które są kremowe, słodko brzmiące, ale nie waniliowo a żywicznie i balsamicznie, żółto, brązowo i może nie retro, ale ku temu trochę zmierza ta woń. 
Noszę Toma już kilka dni i musze przyznać, że uwielbiam właśnie tę woń za bazę, balsamiczną, kojącą i lekko świdrującą mój nos.

Śmiało więc mogę stwierdzić, że Tom Ford pasuje na jesienno-wieczorne dni, wieczory, ale też w lato i wiosnę do marynarki, randkę czy spotkanie biznesowe. Spory rozstrzał dopasowania, ale nie uważam, że jest infantylny czy mdły i to jak skomponujemy swoją garderobę ma ogromne znaczenie jak te perfumy mogą zostać odebrane. Osobiście, uwielbiam! 

Trwałość: 7/8 godzin
Projekcja dobra/umiarkowana przez 3/4 godziny
Dostępność: Sephora Tom Ford Noir 

zapach faceta

Produkt otrzymany w ramach eventu Sephora, opinia i zdjęcia są moimi własnościami.