31 sierpnia

31 sierpnia

Śląskie Malediwy czyli jak spędzić czas na Śląsku

 Wśród zielonych lasów w Jaworznie, w województwie śląskim, znajduje się niezwykłe miejsce, które zyskało przydomek "Polskie Malediwy". Jest to Park Gródek, który powstał na terenie dawnego kamieniołomu dolomitu.

Śląskie Malediwy czyli jak spędzić czas na Śląsku

Kamieniołom został zamknięty w latach 90. XX wieku. Przez wiele lat teren ten niszczał, aż w 2015 roku władze Jaworzna rozpoczęły jego rewitalizację. W ramach projektu powstał park, w którym znajdują się m.in.:

  • drewniane kładki i pomosty, które umożliwiają spacer po tafli wody,
  • punkty widokowe, z których można podziwiać urwiste ściany kamieniołomu,
  • altany i ławki, gdzie można odpocząć i nacieszyć się pięknem natury,
  • a także plac zabaw i miejsca do grillowania.

Dzięki rewitalizacji Park Gródek stał się popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji. Przyciąga turystów z całej Polski, a także z zagranicy.

Co sprawia, że Park Gródek jest tak wyjątkowy?

Oczywiście, największym atutem Parku Gródek są jego piękne krajobrazy. Turkusowa woda, białe skały i zielona roślinność sprawiają, że miejsce to przypomina tropikalne wyspy. Dodatkowo, Park Gródek jest położony w otoczeniu lasów, co sprawia, że panuje tu cisza i spokój. Jest to idealne miejsce na wypoczynek od miejskiego zgiełku.

Jak dojechać do Parku Gródek?

Park Gródek znajduje się w północno-wschodniej części Jaworzna, w dzielnicy Pieczyska. Dojazd samochodem jest możliwy z Katowic drogą S1, z Krakowa drogą S7, a z Gliwic drogą DK79.

Śląskie Malediwy

Podkoszulka H&M Koszula Massimo Dutti Spodnie Zara Buty Bershka