03 kwietnia

03 kwietnia

111Skin black diamond oil retinol 1%

 111Skin to marka stworzona przez dr Yannisa Alexandridesa w celu wypełnienia luki między chirurgią plastyczną a pielęgnacją skóry. W marce wykorzystano technologię mocnego przenikania przez naskórek dlatego formuły mają swoją niepowtarzalną efektowność. 

111Skin black diamond oil retinol 1%

111Skin black diamond oil retinol 1% to mieszanka olejów z wysokim stężeniem retinolu. Ta forma sprawdzi się szczególnie przy skórze wrażliwej chcącej stosować retinol, dojrzałej, suchej, odwodnionej. 
Forma retinolu zamkniętego w olejach eliminuje złuszczanie, nadwrażliwość na retinol i podrażnienia. 
Dzięki olejom można było zastosować tak wysokie stężenie jakże cennego retinolu, bo mają one działanie okluzyjne, nawilżające i też kojące. 

Retinol jak działa?
Przebudowuje skórę, przekształca się dwukrotnie do kwasu retinowego o którym już pisałem na blogu.
Działanie jest szerokie, bo realnie działa na przebarwienia, zmarszczki, pory skóry, ale także działa na te problemy prewencynie. Skóra NIE przezwyczaja się do tego składnika i z powodzeniem można na noc używać go całorocznie przy zachowaniu regularnego stosowania kremu z filtrem przeciwsłonecznym. 
Retinoidy to klucz w pielęgnacji i obecnie jest to forma pielęgnacji najbardziej pożądana, ale też najbardziej efektywna w skórze. 

jaki retinol wybrać

Sama formuła mimo olejowej konsystencji jest stabilna, otulająca i nie podrażnia. Mimo, że to olejek nie tłuści i nie plami pościeli a już 3/4 krople starczą na pokrycie twarzy i szyi a więc wydajnościowo również imponuje. 
Ps. warto też wypróbować 111Skin Repair Serum NAC Y - genialny produkt regenerujący idealny w dzień, gdzie stawiamy na regenerację. 
Marka dostępna w Sephora.

111skin sephora


Produkt otrzymany w dniu prasowym Sephora, nie ma t wpływu na opinię, tekst i zdjęcia.