02 marca

02 marca

Okulary na astygmatyzm i wybór oprawek

 Tak bardzo dbamy o wygląd, kupujemy więcej kosmetyków, dodatków do wnętrz, nowe ubrania i bez wątpienia jest to dbanie o swój komfort, ale często zapominamy o oczach, które również należą do nas samych i o ich higienę też warto zadbać. 

Okulary na astygmatyzm i wybór oprawek

Stałem się okularnikiem, długo się przed tym wzbraniałem, zawsze myślałem, że nie potrzeba mi okularów, że nie będą mi pasować do twarzy, ubrań i ogółu własnego komfortu.
Poszedłem więc do odpowiedniego specjalisty, wykonałem badanie wzroku, wybrałem oprawki, szkła.
W trakcie badania okazało się, że mój astygmatyzm się powiększył a motywacją do przebadania się był fakt, że czytając z daleka rozmazywał mi się obraz. 
Na badaniu uświadomiłem sobie, że  nie jest dobrze i faktycznie noszenie okularów jest u mnie czymś co sprawi, że mój komfort życia się poprawi. 

unofficial oprawki

Mijają kolejne dni od noszenia okularów i stałem się pewniejszy siebie, widzę znacznie wyraźniej, nie mrużę oczu i potrafię czytać z daleka!
Minusem jest, że oczu muszą się przyzwyczaić dlatego odczuwam czasem bóle głowy, zaburzenia perspektywy, wiem jednak, że to minie. 
Tym postem chcę Wam tylko powiedzieć, że tak jak dbamy o skórę, dom czy materialne dobra tak dbajmy również o zdrowie, bo ono jest jedno a oczu już nie da się wymienić. 

Jak wygląda badanie wzroku w Vision Express?

Moje oprawki Unofficial
Unom0245