20 września

20 września

Mała drukarka termiczna Shopee

 Prowadzę pamiętniki i dzienniki, często używam naklejek, papierów do scrapbookingu i innych akcesoriów piśmienniczych, by urozmaicić moje sekretne codzienne notatki. Wpadłem więc na Shopee i znalazłem małą kieszonkową drukarkę termiczną. 

Mała drukarka termiczna Shopee

Drukarka termiczna to małe urządzenie, które nie potrzebuje tuszu a wystarczy załadować jedynie papier, który może być zwykły, kolorowy lub samoprzylepny i tę ostatnią wersję również kupiłem, by mieć zapas. Druk jest tylko czarno biały. 

Ładowanie odbywa się za pomocą USB i sama bateria ma długą żywotność (mi jedno ładowanie starcza na około miesiąc przy codziennym drukowaniu 2/3 etykiet). 
Drukarkę łączmy z daną aplikacją - jest ona napisana w instrukcji (kod QR) i można ją pobrać darmowo na swój telefon z androidem czy ios. 
W aplikacji mamy przeróżne szablony, możemy również dostosować tekst, grafikę, zdjęcie pod siebie, możemy drukować różne formy tekstu i obrazu, ale zdjęcia wychodzą bardzo ziarniste i niewyraźne (jednak do dziennika i tak drukuję nawet je!)

drukarka termiczna

drukarka shopee

W moim odczuciu jest to świetna sprawa, by trochę urozmaicić tekst pisany, ale również jako zabawa dla dzieci czy do drukowania etykiet na np. pojemniki. 
Sam wygląd drukarki również jest miły dla oka a jej używanie i łączenie się z telefonem jest bardzo proste (bluetooth). 

Link (nie jest to współpraca) do drukarki termicznej, którą ja mam: wielofunkcyjna drukarka fotograficzna


drukarka kieszonkowa

drukarka do etykiet