27 lipca

27 lipca

Relaksująca kawa czy uspokajająca herbata? Mokate, Loyd, Marila

 Czy kawa może być relaksująca a herbata wpływająca na lepszy sen? Napoje to nieodzowna część naszego życia, spożywamy je o każdej porze dnia i w każdej wolnej chwili, bo przecież coś pić trzeba, ale warto robić to z przyjemnością.

Relaksująca kawa czy uspokajająca herbata? Mokate, Loyd, Marila

To jest możliwe, by rozpuszczalna kawa Mokate i mielona nas relaksowały, oczywiście one pobudzają, dodają energii, ale to jak do niej podejdziemy ma ogromny wpływ na jej działanie.
Od dawna celebruję chwilę picia kawy i herbaty, lubię wtedy być w ciszy, włączyć podcast lub jakiś film na Youtube, przyrządzam również deser, bo to jest dla mnie czas. Wybrany napój piję wolno i delektuję się smakiem, dzięki czemu otrzymuję stan relaksu, bo przecież piję coś, co lubię a z drugiej strony dawkę energii. 

W ciepłe dni kawę często modyfikuję i to niezależnie od tego czy jest rozpuszczalna czy mielona, szybki i prosty przepis nie tylko dla leniwych:
Kawę zaparz jak lubisz i odstaw do ostygnięcia. Przygoduj blender do którego wrzucisz kilka kostek lodu, wlejesz wcześniej przygotowaną kawę rozpuszczalną lub mieloną, dodaj śmietankę bądź mleko (śmietanka lepiej się ubije), jeśli lubisz dodaj cukru i wszystko blenduj do momentu uzyskania pianki - im dłużej blendujesz tym pianka będzie bardziej gęsta. Prosto, szybko i naprawdę smacznie. 

mokate kawa rozpuszczalna

Ziołowe herbatki funkcjonalne są u mnie już wieczorną rutyną od lat, piję je do kolacji, koją, uspokajają i pomagają się trochę wyciszyć a pęd dnia codziennego nagle trochę zwalnia. Nawet pracując zdalnie można być w pędzie, bo ilość meili i obowiązków często przytłacza. To trochę tak jak z kawą, ale herbaty smakowe traktuję bardziej jako forma napoju smakowego do pracy czy w ciągu dnia w biegu, by urozmaicić sobie smakowo dzień. Zawsze też znajdzie się miejsce na picie wody - jej nigdy za wiele w szczególności gdy żar leje się z nieba. 

W sklepie internetowym otrzymacie różnego rodzaju herbaty, kawy rozpuszczalne, mielone, ziarniste i słodkie przekąski https://mokate.com.pl/

loyd herbata

zioła na sen


Post we współpracy z mokate.com.pl, bez wpływu na tekst.