01 czerwca

01 czerwca

Sprzątanie dla leniwych

 Z życia wzięte, dosłownie z mojego życia, bo zdecydowanie zaliczam się do sprzątających leniwie, czyli szybko, sprawnie i większego wysiłku. Od lat więc testuje różne sprzęty, które ułatwiają mi czynność, którą umówmy się nie każdy musi lubić. 

Sprzątanie dla leniwych

Lubię ten etap gdzie już bliżej końca a u mnie tym etapem jest mycie podłogi. Brakuje mi czasu i tego nie ukrywam, więc by go zaoszczędzić rzadko kiedy sięgam po miotłę czy odkurzacz - zazwyczaj skracam to do mycia. 
Wybierając mopa kieruję się nakładkami, które zbierają kurz i zabrudzenia. QSSPRAYKIT nakładki na rzepy bawełniane idealnie pokazują co zebrały, kurz, brud i ukazuje się czysta podłoga. Spryskiwacz napełniam ciepłą wodą i wlewam niecałą zakrętkę płynu, który jest dołączony do zestawu QSSPRAYKIT, jeden zbiornik, który jest uruchamiany poprzez przycisk przy rączce za która trzymamy nie dość, że jest wygodny (nie trzeba się chylać) to starcza na umycie całego mieszkania w moim przypadku 39m. 
Dla mnie to wygoda i oszczędność czasu, po każdym mopowaniu podłogi (pokoju), mop odklejam z rzepa i przepieram z brudu a następnie wracam do sprzątania. 

Jak wcześniej wspominałem na instagramie zastanawiam się nad Parador - ponadczasowe panele w jodełkę a w szczególności modelem 1730219 ze względu na klasyczny styl, który jest bliski mojemu sercu!. 

https://fachura.net/

quickstep mop

płyn do podłóg


Kto lubi myć naczynia? Ja mam mocno wrażliwe dłonie szczególnie teraz na izoteku, oczywiście używam rękawiczek ochronnych, ale chodzi mi o mój tip na tę czynność.
Nie myję naczyń na bieżąco, bo pracując w domu wcale tak wiele czasu nie mam, by ciągle stać w kuchni, więc codziennie każdego wieczora namaczam naczynia, gąbkę i w zlewie bez wody myję naczynia od czasu do czasu płucząc gąbkę i na raz zmywam wszystko - zdecydowanie mniej irytujący i zajmujący czasu patent. 

mycie naczyń

Artykuł sponsorowany, bez ingerencji w tekst i opinię.