26 kwietnia

26 kwietnia

Retinol w formie olejowej dla początkujących od Delia Cosmetics

 Już w tym roku retinol komunikowany jest jako produkt całoroczny i to cieszy, bo taka jest prawda - gdy sumiennie każdego dnia nakładamy SPF i oczyszczamy dwuetapowo skórę wtedy retinol możemy używać na noc nawet w lecie. 

Retinol w formie olejowej dla początkujących od Delia Cosmetics

Oj namnożyło się produktów z retinolem... ekhm a raczej palmitynianem - niby retinol, ale nie działa jak on. Palmitynian to coś jeszcze przed samym (inci) "retinol", musi przejść jeszcze jedną fazę przez co w skórze totalnie nie działa ani anti age ani złuszczająco. Dlatego jeśli widzicie, że jest w składzie RETINYL PALMITATE, to nie warto przepłacać. 

Delia Cosmetics wychodzi z aż siedmioma nowymi kosmetykami w formie serum 
Retinol
Kwas hialuronowy
Kolagen
Witamina C
Niacynamid
Witamina D3
Peptydy

Delia serum retinol

Ze względu na to, że jestem fanem retinolu w każdej postaci (no prócz wiadomo czego) to sięgnąłem od razu po serum Delia Cosmetics Retinol Serum. Ma ciekawą formę, bo jest olejowa i wchłania się do jakiś 60% a reszta zostaje na powierzchni skóry co nie przekłada się na dyskomfort czy klejenie do poduszki. 
Brak zapachu cieszy, formuła, która mimo, że ma w składzie (inci) RETINOL nie ściąga skóry, nie drażni jej i nie wysusza sprawia, że jest to serum dla skór wrażliwych, suchych. Co prawda Delia nie pisze o stężeniu, ale mogę spekulować, że nie jest ono ogromne ze względu na to, że komunikowany składnik jest w połowie składu, ma formę olejową i obok retinolu są również inne substancje - czyni to serum łagodnym i zarazem świetnym produktem do tego, by zacząć budować tolerancję lub w okresach gdy chcemy zejść z mocnych retinoli czy retinalu (najbardziej efektowna forma). 
Ja używam/łem go na szyję i śmiało mogę stwierdzić, że szyja jest lekko napięta i odświeżona. Jeśli więc chcecie czegoś niedrogiego a zobaczyć z czym się to je, śmiało możecie sięgnąć po tę propozycję Polskiej marki.  Odstawiam ze względu na izotek (retinoidy w formie tabletki).

Delia Cosmetics serum


Sera Delia dostępne w oficjalnym sklepie Delia lub w innych drogeriach np. Hebe
Serum Delia <-- link nie jest sponsorowany, dodaję wszystkie produkty w jednym miejscu.