12 lutego

12 lutego

SVR Sensifine minimalistyczna pielęgnacja do skóry wrażliwej

 SVR Sensifine to linia dermokosmetyków do skóry wrażliwej, opiera się na minimalistycznej ilości składników i formułach bezzapachowych. Czy skóra wrażliwa faktycznie musi ograniczyć ilość kosmetyków? 

SVR Sensifine minimalistyczna pielęgnacja do skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa cechuje się niezwykłą reaktywnością na stres, używki, czynniki zewnętrzne i emocje dnia codziennego. Tak to prawda, skóra wrażliwa nie do końca znosi dobrze olejki eteryczne czy mocno perfumowane kosmetyki, reaguje wówczas silnym rumieniem, który utrzymuje się dłuższy czas, czasem również są zauważalne stany zapalne w postaci krostek, wysypek, świąd. 
Co z ilością składników? Czasem minimalizm jest wskazany, pielęgnacja może być rozbudowana, ale kwestią indywidualną jest to, by znaleźć odpowiednie produkty dla swojej skóry. Skóry wrażliwe z trądzikiem różowatym czy łuszczycą prawdopodobnie polubią się z minimalizmem pielęgnacyjnym ukierunkowanym na leczeniu dermatologicznym. 


SVR Sensifine Hydra-Creme

SVR Sensifine Hydra-Creme to lekki krem, który posiada jedynie 10 składników, sama konsystencja jest lekka, wygładzająca a samo wykończenie jest satynowe w kierunku matowym. 
W składzie znajdziemy 13% olej awokado o działaniu natłuszczającym, chroniącym i nawilżającym, łagodzący pantenol i nawilżający skwalan. 

Dla skór tłustych i mieszanych może świetnie służyć jako krem nawilżający i jednocześnie baza pod makijaż zaś do skór suchych, odwodnionych i atopowych jako serum. Można śmiało użyć go również do szyi i dekoltu ze względu na komfort noszenia, nie wyświeca się, nie tłuści a mimo to daje uczucie ukojenia i niweluje ściągnięcie. 

SVR Sensifine Huile de Nuit

svr olejek

SVR Sensifine Huile de Nuit to olejek na noc w szklanym opakowani z pipetą. W składzie znajdziemy kwasy omega, pantenol, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek winogron, olej rzepakowy, olej jojoba i witaminę E. 
Mimo tak bogatej mieszanki olejów wcale nie jest wyczuwalna tłustość co przenosi się na komfort noszenia - nie przykleja się pościeli. 

Ja za olejami nie przepadam jeśli chodzi o skórę twarzy zaś bardzo lubię mieszać oleje z balsamami do ciała i tak go opiszę. Zmieszany z pielęgnacją do ciała jest wyczuwalne spotęgowane nawilżenie. Wizualnie również należy olejek pochwalić, bo daje efekt promiennej skóry bez tłustości. 
Warstwa olejowa dodatkowo pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia o ile nakładamy ją na wilgotną skórę a w szczególności jeśli służy to jako dodatek do wcześniej wspomnianych balsamów. 
Ogromny plus za brak zapachu. 

Paczka pr - wszystkie opinie są moimi własnymi.