04 stycznia

04 stycznia

Sposób na trądzik i prewencja przeciwzmarszczkowa

Co ma wspólnego pielęgnacja przeciw zmarszczkom i trądzikiem? To wpis przygotowany dla osób, które nie chcą decydować się na leczenie doustne np. izotretynoiną (izotek), które ja osobiście sam przechodziłem. 

Sposób na trądzik i prewencja przeciwzmarszczkowaRetinol to składnik, który ma szerokie spektrum działania, jednak by go wprowadzić trzeba być odpowiedzialną osobą. 
Wprowadzanie retinolu powinno zacząć się od niewielkich stężeń, by zbudować tolerancję na ten składnik. Loreal Revitalift Laser Pure Retinol jest jednym z tych kosmetyków, które ma mniejsze stężenie retinolu (0,2%), ma również alkohol więc nadaj się do skór nie wrażliwych, trądzikowych, tłustych i mieszanych. Obok retinolu naszymi przyjaciółmi muszą stać się krem z SPF 50 (uvb, uva) i produkty łagodzące, regenerujące. 
Retinol ma realny wpływ na łojotok zmniejszając go dzięki czemu również skóra staje się równomierna, pory wizualnie zwężone co prowadzi do zmniejszenia się ilości zmian trądzikowych na skórze twarzy, ale również ciała. Dzięki temu, że następuje również przebudowa skóry, retinol jest złotym skłądnikiem w dziedzinie prewencji jak i zwalczaniu zmarszczek - jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość, być sumiennym i nie poddawać się budując tolerancję na ten składnik. Podtrzymanie kuracji lub wspomaganie jej to bardzo ważny element w pielęgnacji przeciw trądzikowej. Jeśli mamy już w swojej rutynie retinol to raczej nie poleca się stosowania kwasów, witaminy c i wszystkich tych składników, które są mocno aktywne i mogą działać drażniąco (pisze tu u osób, które jeszcze nie zbudowały solidnej tolerancji na retinol. Avene Cleanance Comedomed to krem na bazie kojącej wody termalnej Avene i patencie Comedoclastin czyli ostropest plamisty, który reguluje wydzielanie sebum i ogranicza powstawanie zmian trądzikowych w sposób łagodny nie drażniący skórę. 

Loreal Revitalift Laser Pure Retinol