27 września

27 września

Nuxe Bio Organic nowości

 Nuxe Bio Organic to linia certyfikowana, naturalna, czysta i organiczna. Nadszedł czas nowości linii, która zaczyna się poszerzać o kolejne naturalne kosmetyki.  i tu zaskoczenie, bo prócz kosmetyków myjących mamy dezodorant.

Nuxe Bio Organic nowości

Nuxe Bio Organic olejek do mycia twarzy i ciała ma pojemność 200ml, podany jest w wygodnej butelce z pompką. Jak to olejek konsystencja olejowa, ale ze względu na emulgator w kontakcie z wodą i delikatnym masażem tworzy delikatną emulsję (nie tworzy piany). Nie zostawia na ciele czy twarzy lepkiej i tłustej warstwy. 

Używam do zmywania filtrów z twarzy i do tego się nadaje bardzo dobrze, jeśli zmywa spf to zmyje również cięższy makijaż, nie szczypie w oczy, ale może trochę mglić. Dobrze doczyszcza pędzle z podkładu a dzięki emulgatorowi włosie nie jest sklejone czy tłuste. 
Trochę szkoda mi używać na ciało, dlatego używam oszczędnie, jedna pompka wystarczy do umycia twarzy i szyi. Skóra po umyciu nie jest podrażniona, ale warto później i tak przemyć ją łagodnym żelem czy pianką. 

Nuxe Bio Organic olejek do mycia twarzy i ciała

Skład jest krótki i konkretny, zawiera olej z krokosza barwierskiego i olej słonecznikowy. 

nuxe bio olejek

Nuxe Bio Organic kostka myjąca do ciała występuje w pojemności 100g, jej postać jest stała posiada zapach ziołowy (rumianek), ale słodki, jeśli ktoś zna zapach olejków Nuxe to właśnie da się wyczuć tę nutkę. 
Kostka dobrze się pieni, powoli się zmydla co czyni ją wydajną. Jeśli mamy kamienną podkładkę pod mydło warto zwracać uwagę na to, by nie mydło nie leżało cały czas w wodzie, bo może się rozmięknąć a przez to szybciej zużyć. 

Myje ciało i relaksuje jednocześnie ze względu na kojący zapach, nie zostawia skóry przesuszonej, ale czuć lekkie ściągnięcie więc balsam obowiązkowo (mam skórę wrażliwą, suchą, atopową na ciele). Bardzo dobrze czyści pędzle, ja używam od lat mydeł/kostek do mycia pędzli, jest to sposób niezawodny i szybki, czyści świetnie zarówno gąbki z podkładu czy mocno zbite pędzle. 

Nuxe Bio Organic kostka myjąca do ciała

Zawiera olej lniany (łagodzi), olej słonecznikowy (natłuszcza), roślinną glicerynę (nawilża) i rumianek (koi).  

nuxe mydło

Nuxe Bio Organic Naturalny Dezodorant w kremie w aluminiowym opakowaniu mieści w sobie 50g produktu. Zwarta konsystencja mięknie przy kontakcie z dłońmi, aplikacja jest bardo łatwa, bo wystarczy wetrzeć pod pachami dezodorant i praktycznie po kilku sekundach nie wyczuwamy go na skórze. Cechuje go komfort noszenia, brak jakiejkolwiek mazi nawet w ciągu dnia, nie brudzi ubrań.
Dezodorant posiada zapach, który jest ziołowy z nutą orientu i trochę lawendy, mi się bardzo podoba, nie utrzymuje się długo więc też nie gryzie się z perfumami, których na co dzień używamy. 
Przy normalnym dniu, który nie jest ani zbyt gorący ani zbyt stresujący dezodorant całkiem dobrze sobie radzi z wydzielaniem potu i bardzo dobrze tłumi nieprzyjemny zapach. 
Kosmetyk raczej polecam dla osób bez nadpotliwości, którzy chcą czuć komfort przy okazji dziennej ochronie. 
Nuxe Bio Organic Naturalny Dezodorant w kremie

Skład jest czysty i naturalny, ochronę przed potem zawdzięczamy skrobi kukurydzianej a olej ze słodkich migdałów, olej słonecznikowy, olej kokosowy są odpowiedzialne za regenerację i nawilżenie.