20 czerwca

20 czerwca

SVR Clarial Day SPF30 i woda przeciwsłoneczna SPF50

 Nowości w kosmetyce przeciwsłonecznej mają teraz gorący okres, wiele firm wypuszcza coraz to nowsze filtry SPF, chronią przed UVA, UVB, światłem niebieskim itp. Zwiększa się również świadomość konsumencka, - walcząc z przebarwieniami, rumieniem, zmarszczkami czy stosując prewencję przeciw nowotworom. Dziś recenzja SVR Clarial Day SPF30 i 

SVR Clarial Day SPF30 i woda przeciwsłoneczna SPF50

SVR Clarial Day SPF30

Kosmetyk, który ma pojemność 30ml, tuba jest wygodna a aplikacja prosta.
Składniki pielęgnujące to pochodna kwasy ferulowego, mikroelementy, witamina E, kwas hialuronowy.

Filtry przyznam, że chylę czoła, bo są świetne, stabilne i mają dobre podłoże:
Uninul A Plus (czesciowe UVA)
Dwutlenek tytanu (częściowe UVA pełne UVB 
Tinosorb S (pełne UVA i UVB)

SVR Clarial Day SPF30

Konsystencja jest bardzo lekka i posiada kolor, który spodoba się osobom o średniej i ciemniejszej karnacji, wpada w żółte lecz nie pomarańczowe tony. Sama aplikacja jest ważna, bo Clarial Day SPF30 jest produktem trochę lepkim, ale wystarczy go delikatnie rozprowadzić dłońmi a potem sklepać (palcami lub gąbką), należy to robić warstwowo dzięki czemu efekt będzie estetyczny. 
Można stosować ten produkt jako tonujący podkład a można jako baza pod podkład, chociaż samo krycie jest tonujące do dobrego tonującego a wykończenie świetliste, ale nie tłuste to robi samo w sobie efekt zdrowej skóry. 
Raczej nie dla skór  (trądzik ropny) a bardziej dla suchych, normalnych, mieszanych, dojrzałych. 
Jest to SPF30 dlatego warto pilnować i dokładać w ciągu dnia, bo mimo dokładania nie tworzy efektu ciastka. 
Osobiście jeśli chodzi o kremy SPF z kolorem stosuje NA inny krem SPF, z racji, że na co dzień się nie maluję to jest to opcja  najbardziej wygodna i satysfakcjonująca dla mnie.


SVR Clarial

SVR Sun Secure Eau Solaire SPF50+

Produkt w butelce z atomizerem o pojemności 200ml przeznaczony do ciała. Mogą używać zarówno dzieci od 3 roku życia jak i dorośli. 
Składniki pielęgnujące: niacynamid, ekstrakt z pestek arnoty właściwej, olej słonecznikowy, witamina E, 

Filtry:
Uninul T 150 (UVB)
Yinosorb S (UVA, UVB)
Uninul A Plus (UVA)


svr sun secure spf50

Produkt składa się z dwóch warstw wodnej i olejowej. Pierwsze użycie wiązało się z lękiem, że będzie tłusto... nic bardziej mylnego, faza olejowa zmieszana z fazą wodną tworzy na skórze bardzo lekki film, nie jest on ani lepki ani tłusty, nie wypaca się w ciągu dnia i nie brudzi ubrań. Bardzo lekki, komfrotowy filtr o działaniu szerokopasmowym (bardzo dobrej jakości filtry chroniące przez uva i uvb). Testowałem go na ciało i uwaga - (w mniejszej ilości) na włosy, spryskałem dłonie filtrem i wtarłem we włosy, nie był przetłuszczone a, że ostatnie upały dają w kość to uważam, iż i tam ta ochrona jest potrzebna. 
Efekt jest taki, że skóra nie jest ani sparzona ani zarumieniona a i tak widzę zdrową opaleniznę, którą jak będę chciał mogę wzmocnić samoopalaczem ;). Ciężko mi odmierzyć odpowiednią ilość preparatu, jednak zawsze mówię, że jeśli chodzi o filtry to wolę nałożyć więcej niż mniej i cieszyć się ochroną. Myślę, że to łatwy sposób ochrony przeciwsłonecznej i bardzo szybki zarówno za granicą jak i na wypad w miasto (bo tak też ja testowałem). 

SVR Sun Secure Eau Solaire SPF50+