28 maja

28 maja

Protopic 0,1% atopowe zapalenie skóry

 Witaj wiosno, okres pylenia, nasilonych alergenów wziewnych już dawno rozpoczęty. Wiąże się to z wysypkami, alergiami, łzawiącymi oczami, nasileniem AZS (atopowe zapalenie skóry) i obudzeniem schorzeń autoimmunologicznych. Protopic maść 0,1% jak działa, jakie daje efekty i czy są one na stałe? 


Protopic 0,1% atopowe zapalenie skóry

Maść Protopic występuje w dwóch stężeniach 0,03% i 0,1%. Substancją czynną jest Takrolimus o działaniu immunosupresyjnym.

Na wstępie trzeba wiedzieć, że jest to lek wydawany na receptę, jego aplikacja, dawkowanie, stężenie należy konsultować nie ze mną, nie z przyjaciółką a tylko. i wyłącznie z LEKARZEM - leki to nie pielęgnujący krem i trzeba o tym pamiętać. 

Maść ma gęstą trochę jak wazelina konsystencje, ale nie powoduje ona trądziku. Na skórze zostawia bardzo tłustą i błyszczącą warstwę.

Protopic jak działa

Moim celem jest likwidacja czy choćby wyciszenie wysypek na okolicach oczu, które prawdopodobnie są związane z AZS (atopowym zapeleniem skóry). Kto obserwuje ten wie, że miałem diety, miałem zrobione szereg badań z których nic nie wynika - choroby autoimmunologiczne mają swoje okresy i swoje życie, więc ciężko cokolwiek przewidzieć.
Z tym trzeba nauczyć się żyć, cieszyć się chwilą i walczyć wtedy kiedy jest taka potrzeba. 
(bardzo proszę o nie polecanie suplementów diety, kosmetyków i nie podsyłanie linków afiliacyjnych) 

Pierwsze użycia maści na okolicach oczu i na łuku brwiowym dla mnie były przyjemne, maść jest silnie rozgrzewająca i w miejscach wysypki pojawia się mrowienie, które ustaje po kilku godzinach. Efekt rozgrzewający powoduje lekkie łzawienie, jednak mi osobiście lepiej się zasypiało ;). 
Pierwsze efekty zauważyłem po dwóch dniach stosowania Prottopic 0,1% po dwóch dniach zaś całkowite zniknięcie wysypek zauważyłem po około tygodnia.
W okresie nasilonej alergii pojawiły się również zajady i z ciekawości nałożyłem Protopic na nie - efektem było zagojenie zajada po jednej nocy (zajady nie wróciły)  

Nie zauważyłem żadnego łuszczenia, odbarwienia skóry czy innych dolegliwości, które można przeczytać na ulotce czy też w internecie. 

Mimo tego, że wysypki się nie pojawiały przez około tydzień i tak stosowałem maść przypominająco i prewencyjnie (zalecenie lekarza). Niestety ostatnio przy przeziębieniu i gorączce mimo stosowania Protopicu na nowo pokazały się wysypki w tych samych miejscach co wcześniej, mam wrażenie, że tak jak za pierwszym razem maść dała sobie świetnie radę tak teraz jest jej trudniej to pokonać - dążę do tego, że Protopic jest dobrym lekiem, ale nie działa na przyczynę i nie działa na stałe. 

protopic efekty