08 maja

08 maja

Kosmetyki Dla dla atopowej skóry, ukoimy atopika

 Kosmetyki naturalne i skóra atopowa? Tak to jest możliwe i marka Kosmetyki Dla z linią Ukoimy Atopika udowadnia to. Dzisiaj o kosmetykach naturalnych dla skóry z AZS (atopowym zapaleniu skóry). 

Kosmetyki Dla dla atopowej skóry, ukoimy atopika

Mydła zazwyczaj kojarzą nam się z wysuszającą formułą w kostce, tutaj mamy ręcznie robione mydła, które mają masę składników, które natłuszczają, oczyszczają i przede wszystkim nie naruszają bariery lipidowej, która jest tak ważna nie ważne czy mamy AZS czy też nie. 
Myję nimi dłonie i pędzle a nawet czasem włosy, bo w przypadku tego nagietkowego śwetnie zmiękcza je (w nim znajdziemy również masło shea 15%), można z powodzeniem myć nimi ciało, pienią się delikatnie.  
Drugie mydło ma w sobie napar z lipy, masło shea, olej migdałowy, olej z lnianki (kwasy tłuszczowe).  Składy są krótkie i pozbawione sztucznych zapachów - zapach, który jest wyczuwalny jest naturalny i właśnie w nagietku czuć nagietek a w lipowym czuć lipę i masło shea. 
Składy są krótkie i konkretne a ponieważ są to produkty naturalne - jeśli wiesz na co jesteś uczulona/ny to koniecznie sprawdź czy tego składniku nie ma w kosmetykach. 

Link do mydeł - mydła Kosmetyki Dla
 
Kosmetyki Dla mydła naturalne


Kosmetyki Dla płyn do kąpieli Ukoimy Atopika występuje w pojemności 180g pakowany w poręczną butelkę. Konsystencja płynu jest trochę żelowo i trochę wodnista, wlewając niewielką ilość do wanny z wodą tworzy delikatną piankę.

Składniki: odwar z mydlnicy (tworzy naturalne środowisko wodne dla skóry), napar z babki płesznika (zapobiega utracie wody z naskórka), napar z sarsaparilli (działa przeciwzapalnie), napar z owsa (zmiękcza, nawilża skórę)

Kosmetyki Dla płyn do kąpieli Ukoimy Atopika

Przyjemny ziołowy zapach jak to mają w zwyczaju kosmetyki Kosmetyki Dla. Bardzo ważne jest to, by kąpiele brać w letniej nie gorącej wodzie, jeśli bierzmy kąpiel to warto wlewać to wanny z wodą kosmetyki, które zmiękczają, dają okluzję i tworzy powłokę na skórze, którą woda czy tarcie skóry ręcznikiem, gąbką itp. może naruszyć. 
Nie muszę chyba ponownie pisać, że płyn nie zawiera substancji drażniących.
Mam na niego sposób, ponieważ częściej wchodzę do wanny i biorę szybki prysznic to raz w tygodniu (zazwyczaj niedziela) biorę kąpiel relaksacyjną - polega ona na tym, że daje sobie około 1o minut leżenia w ciepłej wodzie z dodatkiem tego płynu, działa to trochę rozluźniająco, zapach powoduje, że relaks jest bardziej odczuwalny a skóra po wyjściu z wody jest delikatnie otulona a nie "skrzypi" (to nie jest powód do radości i to nie dowód na to, że skóra jest czysta!). 
Nie trzeba skóry pocierać energicznie, wystarczy delikatne ruchy ręką by ciało umyć. 

płyn do kąpieli AZS

Link do płynu - Płyn Ukoimy Atopika

Krem Kosmetyki Dla Ukoimy Atopika występuje w pojemności 30g w opakowaniu z pompką.

Składniki: odwar z sarsaparilli (przeciwzapalne), napar z kozieradki (przeciwświądowe, regeneracyjne), napar z ziela nawłoci (łagodzące), napar z przytuli (regeneracja naskórka), olej z rokitnika (regeneruje), olej lnianki (odbudowa płaszcza lipidowego), lanolina (emolient), masło shea (natłuszczenie, ochrona)

Krem Kosmetyki Dla Ukoimy Atopika

Jest to krem o dosyć bogatej konsystencji, nie jest absolutnie matowy a raczej w drugą stronę - zostawia warstwę ochronną, która jest satynowa, zdrowa i promienna. Dlaczego skóry wrażliwe i atopowe nie chcą matu? Bo same z siebie są matowe, zaczerwienione i raczej szukają otulających konsystencji i taką ten krem posiada. 
Ponieważ w kremie są emolienty u składniki natłuszczające, to kieruję go przede wszystkim dla skór wrażliwych, odwodnionych, suchych, dojrzałych zaś mieszane i tłuste (nie trądzikowe) np. na noc lub w dni, gdy skóra potrzebuje dodatkowej warstwy ochronnej. 
Samo działanie to przede wszystkim kojenie, niwelacja świądu i mocne nawilżenie, ale też natłuszczenie (które zatrzymuje wodę w naskórku przez co nie wysusza się w ciągu dnia czy nocy). 
Ja ten krem stosuje miejscowo na twarzy lub nawet na ciało, jeśli czuję, że gdzieś mnie swędzi tam ląduje krem, bo jest to dla mnie opatrunek i tak go też traktuję. 
Opakowanie jest poręczne więc można mieć go przy sobie. 

Link do kremu -> Ukoimy Atopika krem