31 maja

31 maja

Eisenberg Serum Affinant Visage i masaż poprawiający owal twarzy

 Czy da się zmienić owal twarzy bez pomocy medycyny estetycznej? Wszystko się da, oczywiście do tego trzeba systematyczności, cierpliwości i sumienności. By efekty były widoczne, by działać również w młodym wieku prewencyjnie należy połączyć dwie przyjemności i kosmetyki. Dziś duet Eisenberg Serum Affinant Visage i masaż.

Eisenberg Serum Affinant Visage i masaż poprawiający owal twarzy


Eisenberg Serum Affinant Visage to płynne serum o bardzo lekkiej konsystencji, wchłąnia się po kilku minutach nie zostawiając lepkiej warstwy, ten czas wchłaniania warto przeznaczyć na masaż, który opiszę niżej. 

Co działa: formuła Trio-Molecular (patent Eisenberg - lepsze przenikanie skłądnikow aktywnych, ujędrnia), glaucyna (zmniejsza ilość tłuszczu), wyciąg z kakao (zawiera teobrominę i kofeinę, które ograniczają odkładanie się tłuszczu), kofeina (detoksykacja, pobudzające działanie). 

Eisenberg Serum Affinant VisageSerum stosujemy na linię żuchwy i szyję - nie na skórę twarzy. Stosujemy codziennie rano i wieczorem przez 28 dni a najlepiej 56 dni (uzyskujemy wdłg producenta lepsze efekty), jako kuracja podtrzymująca i przypominająca wprowadzamy produkt cyklicznie około 2/3 razy w roku. 
Sama butelka starcza na około miesiąc/półtorej kuracji.

Ponieważ ja staram się szyję prostować i mam 27 lat nie zauważyłem jeszcze u siebie nadmiaru tkanki tłuszczowej, to też dzięki treningom, które wykonuję w domu - dlatego kurację sotosuję jako prewencja. Podoba mi się efekt napięcia, ale absolutnie nie przeususzenia, skóra jest faktycznie gładka i bardziej  "zliftingowana" to efekt, który można podtrzymać właśnie wprowadzając dodatkowo masaż. 

Serum dostępne w Sephora <- 

serum na owal twarzy


Masażer (od Joga Piękna) ma dwie kulki obrotowe które poprzez delikatny nacisk i rolowaniu poprawia mikrokrążenie, pomaga stymulować mięśnie, daje "kierunek" naszej skórze w jakim ma się rozwijać, zapobiega nadmiarze tkanki tłuszczowej i poprawia owal twarzy (w dzisiejszym przypadku żuchwy i szyi. 

1. W celu odprowadzeniu nadmiaru limfy, masażerem 3D robimy płynny ruch zaczynając od od środka podbródka w kierunku ucha wzdłuż linii żuchwy a następnie odprowadzamy w dół aż do obojczyka.

masaż twarzy

2. Bez masażera możemy również wykonać masaż żuchwy. Bierzemy dwa dwa kciuki i również od środka podbródka poniżej kości ciągniemy na całej linii żuchwy do ucha. 

joga twarzy

Warto też pamiętać by unikać zaciskania szczęki, robienie grymasów, które totalnie nie są potrzebne w życiu (np. przy nerwach, podnoszeniu ciężkich rzeczy), unikaniu trzymania szyi stale do dołu. Warto też ograniczyć spożywania cukrów prostych (i tłuszczy) oraz do diety zwiększyć ilość spożywanej wody. Pamiętajmy również o tym, że kosmetyk znacznie poprawia elastyczność skóry dlatego najlepiej masaż wykonywać z produktami kosmetycznymi, które również dają poślizg i efekty bankietowe.