04 kwietnia

04 kwietnia

Cameleo keratynowe maski do włosów zniszczonych

 Keratyna (białko) to główny budulec skóry włosów i paznokci. Keratyna wpływa na zdrowie włosa, ale też na jego elastyczność, sprężystość i blask. Dziś o dwóch maskach z keratyną w składzie od marki Cameleo. 

Cameleo keratynowe maski do włosów zniszczonych


Cameleo keratynowa maska Anti Damage 

Maski mają pojemność 200ml, obie wyglądają tak samo jedyne co ich wyróżnia wizualnie to etykieta, jedna czarna druga zielona. Odkręcane i wygodne opakowanie mieści w sobie maskę o konsystencji kremowego żelu o perłowej poświecie. Ich zapach jest dokładnie taki sam - jakbyście weszły do fryzjera i akurat wszystkie panie/panowie robili jakąś przyjemną pielęgnację. 

Co odróżnia te dwie maski? Maska w zielonej szacie graficznej jest wzbogacona o "botanical complex" (ekstrakty naturalne z rozmarynu , jagód goji i czerwonej koniczyny), zaś w czarnej szacie jest Softil (wygładza). 
Prócz różnic w składzie znajdziemy główny składnik masek czyli keratynę.

cameleo maska do włosów

maska z keratyną


Maski nakładam co około 3/4 dni regularnie. Przyznam, że lubię włosy tuż po zmyciu masek, są tak jak producent pisze gładkie i elastyczne, ale na pewno nie oklapnięte czy obciążone. W czarnej zauważyłem (wraz z mamą), że włosy są bardziej wygładzone zaś w zielonej wersji trochę bardziej lepiej się układają.
Prócz plusów opisanych wyżej da się zauważyć, że włos pod światło jest rozświetlony i błyszczy - a to przy włosach mega zniszczonych (mojej mamy) spory plus, dlatego też ja jako dobry syn podzieliłem się i jedna powędrowała w prezencie, szczególnie, że mamcia często farbuje włosy. 
Ogólnie myślę, że to niedroga maska, która daje efekt bankietowy, ale też na drugi dzień dla osób, które myją co drugi, może pomóc w ich stylizacji po nocy gdzie tworzą się np, kołtuny - dzięki wygładzeniu pomaga rozczesać. Efekty długofalowe myślę, że możliwe by były do osiągnięcia, ale wraz z np. boosterem tej marki i ograniczeniem suszenia i farbowania włosów.
Rozmawiając z fryzjerką powiedziała mi, że poleca tę maskę po keratynowym prostowaniu włosów. 


maska po keratynowym prostowaniu