26 lutego

26 lutego

Zdrowe odżywianie bez gotowania - z Wygodną Dietą

Zdrowe odżywianie bez gotowania - z Wygodną Dietą  Kwestia zdrowego odżywiania staje się coraz częściej poruszana w poradnikach lifestylowych czy masmediach. Z jednej strony rośnie świadomość na temat tego, jak ważne jest to, co jemy - może bowiem wpłynąć na nasze samopoczucie, ale też poziom cukru, poziom hormonów i wiele innych czynników. Z drugiej strony zaś, zdrowe odżywiania wymaga czasu i refleksji. W dzisiejszym świecie, kiedy uczymy się, pracujemy, chcemy spędzać czas z najbliższymi, a jednocześnie znaleźć go na pasje i zainteresowania - to wszystko sprawia, że często brakuje nam przestrzeni czasowej na przygotowywanie codziennego jadłospisu, robienie zakupów, a później gotowanie. Ponadto, jeśli przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, zdarza się, że część osób może wymagać specjalnej diety, np. bezglutenowej czy o niskim indeksie glikemicznym. Czas spędzony w kuchni może się zatem jeszcze bardziej wydłużyć. W rezultacie, gotowanie, zamiast być przyjemną częścią dnia, staje się uciążliwym obowiązkiem, który z chęcią oddelegowalibyśmy komuś innemu, a nie zawsze jest to możliwe. Chyba że… wiemy o istnieniu Wygodnej Diety. 

wygodna dieta  Czym jest Wygodna Dieta? 
Jest to catering dietetyczny, który codziennie dostarcza, przygotowane przy współpracy dietetyków i kucharzy, świeże posiłki prosto pod drzwi. Raz dziennie trafia do nas zestaw aż pięciu posiłków na cały dzień. Wszystkie składniki, które wchodzą w skład posiłków, są najwyższej jakości. Stan dostarczanych surowców jest szczegółowo sprawdzany przy każdej dostawie - kontrolowane są zarówno terminy przydatności produktów, jak i wygląd oraz zapach składników spożywczych.  Dietetycy Wygodnej Diety proponują wiele różnych rodzajów posiłków, a każdy rodzaj dodatkowo występuje w wielu kalorycznościach do wyboru. I tak na przykład, mamy dietę redukcyjną, która ułatwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Produkty w takich posiłkach, dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, a skomponowane są tak, aby mimo swojego zadania redukowania wagi, były sycące i smaczne. Mamy dietę dla sportowców, prowadzących aktywny styl życia, dążących do utrzymania lub zwiększenia masy mięśniowej. W tym przypadku posiłki bogate są w łatwo przyswajalne białko, pochodzące z chudych gatunków mięs, ryb oraz nabiału. Obniżona jest zawartość węglowodanów prostych na rzecz węglowodanów złożonych. Coś dla siebie znajdą również osoby borykające się na przykład z nietolerancją glutenu. Wówczas  ograniczane są produkty będące źródłem glutenu:  pszenica, jęczmień, żyto. Zastępują je bezglutenowe odpowiedniki bazujące np. na amarantusie, gryce, kukurydzy, prosie czy ekologicznym ryżu. Wszystkie rodzaje diet można wybrać w optymalnej dla siebie kaloryczności, na przykład 1000, 1200, 1500, 1800 lub 2000 kcal. 

  Dieta pudełkowa - to nie tylko posiłki
Decydując się na oddanie obowiązku gotowania kucharzom, otrzymujemy oczywiście pyszne posiłki. Ale to nie wszystko, co idzie za wyborem, jakim jest dieta pudełkowa. Wraz z nim, tak naprawdę otrzymujemy też odzwierciedloną na talerzu wiedzę ekspercką i gwarancję tego, że nic, co znalazło się na nim, nie znalazło się przypadkiem. Zanim powstanie konkretny jadłospis, poprzedza go burza mózgów wśród zatrudnionych dietetyków. Analizowane są składy, najlepsze połączenia surowców, monitorowane są potrzeby osób odchudzających się, sportowców, diabetyków. Finalnie stworzony posiłek to efekt pracy, na którą składa się wiedza i doświadczenie na temat zawartości mikro- i makroskładników w pożywieniu, wzajemnego wpływu składników pokarmowych na działanie organizmu człowieka. Dieta pudełkowa to w zasadzie codzienne odżywianie się z asystentem dietetycznym - kimś, kto monitoruje nasze śniadania, lunche, obiady, podwieczorki i kolacje. 

Jeżeli zależy nam na zbilansowanej diecie, oczekujemy wysokiej jakości składników, ale czas na gotowanie wolimy poświęcić na inne aktywności, catering dietetyczny został dla nas stworzony! Dzięki niemu nie tylko cieszyć się będziemy smakowitymi daniami, ale też otrzymamy zastrzyk zdrowotności.

Materiał zewnętrzny partnera bloga.