20 lutego

20 lutego

SVR Topialyse Baume

 

Higiena w chorobie atopowego zapalenia skóry odgrywa niesamowicie ważną kwestię, którą poruszałem już w moich wpisach w zakładce problemy skórne/azs. Dzisiaj o produktach do skóry atopowej SVR Topialyse Baume.  

SVR Topialyse Baume

SVR Topialyse Baume Lavant to żel pod prysznic czy po prostu do mycia ciała o pojemności 400ml (występuje również w pojemności 200ml bez pompki) z wygodną pompką. 
Konsystencja balsamu myjącego jest kremowo żelowa i delikatnie się pieni (piana jest kremowa)
Pozbawiony zapachu, barwników i substancji drażniących. 

SVR Topialyse Baume Lavant

W składzie balsamu myjącego SVR znajdziemy 35% składników odbudowujących lipidy (olej bawełniany i kokosowy), kojący niacynamid i cukier prebiotyczny (odbudowuje).

Tak jak wcześniej wspomniałem pieni się delikatnie i wystarczy jedna pompka kosmetyku by umyć połowę ciała to niesamowita wydajność. Jest to produkt bardzo łagodny dla naszej skóry, absolutnie nie podrażnia, nie wywołuje świądu a przy tym dokładnie oczyszcza i domywa nawet tłusty emolient z całego dnia nałożony rano bez konieczności mycia drugi raz. Z ciekawości umyłem również nim włosy - myślę, że jeśli ktoś ma problem z mocno przesuszonym skalpem bez obaw może się o to pokusić, trochę dociąża włosy, ale nie przetłuszcza ich. Nadaje się również do częstego mycia dłoni a skóry dojrzałe lub te, które nie są kapryśne mogą myć nim twarz. 
Po delikatnym osuszeniu ciała ręcznikiem nie zauważyłem jakiegoś szczególnego nawilżenia, ale na pewno skóra nie jest sucha i zaogniona. 

SVR Topialyse Baume Intensif


SVR Topialyse Baume Intensif to balsam do ciała o pojemności 400ml z pompką (jest również  wersja 200ml bez pompki). 
Konsystencja balsamu nie jest typowa jak dla emolientu, bo nie występuje tłustość, cztery pompki wystarczają na pokrycie połowy ciała, dłoń sunie gładko a balsam praktycznie wtapia się w skórę bez uczucia ciężkości. 
Pozbawiony zapachu i barwników. 


balsam na atopowe zapalenie skóry

W składzie balsamu znajdziemy te same składniki jak w balsamie d mycia z tym, że tutaj mamy zwiększoną zawartość emolientów do 16% i niacynamidu do 4%. 

Ta formuła jest rewelacyjna dzięki temu, że nie ma warstwy klejącej, bielącej a ni tłustej a komfort zakładania ubrania na nabalsamowane ciało jest na wysokim poziomie. Od razu dzięki olejowi z bawełny czujemy tę niesamowitą gładkość nawet w miejscach gdzie jest suchy "placek" czy występuje jakaś wysypka, mam ochotę się gładzić po ciele to uczucie jest bardzo aksamitne (tego słowa mi brakowało!). Zgadzam się z badaniami przeprowadzonymi przez SVR, świąd jest zniwelowany a uczucie suchości zredukowane (przy powtórzeniu jednokrotnym aplikacji w ciągu dnia na suche miejsce). Balsam wręcz idealny do każdego typu skóry, nawet jeśli ktoś nie zmaga się z atopowym zapaleniem skóry a chce poczuć gładkość i nawilżenie skóry przez znaczną część doby. 
To nie lek więc nie oczekujmy, że nagle wszystko nam zniknie - nie, ale cały czas trzeba ciało chronić nie dość, że przed czynnikami zewnętrznymi to przed ubraniem i ten produkt robi to bardzo dobrze. 
Balsam może używać cała rodzina od malucha do osoby dojrzałej. 

Seria SVR Topialys  <-