23 stycznia

23 stycznia

Bell Hypoallergenic Longwear Hydrating Balm Foundation

 Clean beauty czyli eliminacja składników pochodzenia zwierzęcego, zanieczyszczających środowisko i w przewadze są stosowane składniki naturalne - idąc tą drogą Bell Hypoallergenic wypuszcza nową linię z podkładami Longwear Hydrating Balm Foundation i pielęgnację Hydrating Milky drops . 

Bell Hypoallergenic Longwear Hydra balm foundation TING

BellHypoallergenic Longwear Hydrating Balm Foundation to podkład o gramaturze 30g w opakowaniu z pompką, która tylko w pierwszej fazie potrafi prysnąć podkładem, ale później ten problem nie występuje (możliwe, że pod koniec również może być psikus). 

Formuła stworzona z zasadą "clean beauty". Podkład zawiera 87% składników pochodzenia naturalnego, zapach jest delikatny ledwo wyczuwalny co uważam za sporym plusem. 
W składzie znajdziemy kwas hialuronowy a całość kosmetyku jest 100% wegańska. 


Bell Hypoallergenic Longwear Hydra

bell podkład hydra

Konsystencja podkładu Bell Hypoallergenic Hydra jest kremowa, bardzo przyjemnie rozprowadza się zarówno pędzlem jak i lekko zwilżoną gąbką. Dzięki temu gąbka nie wchłania większość podkładu i produkt jest bardziej wydajny. Tego typu konsystencje polubią skóry mieszane, suche a nawet dojrzałe ze względu na wyważoną kremowość (nie jest zbyt toporna). 

Kolorystyka również na plus, mimo ubogiej gamy to i tak uważam, że jest dobrze stworzona. najjaśniejszy odcień jest chłodny-neutralny, ale nie różowy natomiast pozostałe idą w kierunku ciepłym dzięki czemu osiągamy świetną równowagę i mieszając dwa odcienie możemy stworzyć zupełnie inny odcień (jeśli lubimy mieszać odcienie). 

Bell Hypoallergenic Longwear Hydra balm

Nie oczekujmy tu świetnego ekstremalnego krycia, bo to nie ten podkład. Nazwany "balm foundation" możemy oczekiwać zatem efektu tonującego ewentualnie maksymalnie średniego krycia (i tak jest przy dwóch cienkich warstwach). Zaczerwienienia i drobne niedoskonałości są pokryte, ale faktura skóry nadal jest widoczna. 
Wykończenie jest satynowe do subtelnego matu. Suche skórki są ładnie doklepane do twarzy przez co całość wygląda nieźle. 
Trwałość określam jako przeciętną, bo skóry mieszane poprawić będą musiały podkład po kilku godzinach a suche po połowie dnia - zaznaczam, że jest to lekki podkład tonujący a więc nie jest odporny na ścieranie, pot czy warunki środowiskowe. 

bell podkład nawilżający

Bell Hypoallergenic Hydrating Milky Drops  to pielęgnacja zamknięta w szklanym opakowaniu o pojemności 24g z pipetą. Konsystencja mleczna, ale wodnista i bardzo lekka. Posiada delikatny świeży zapach. 

W serum znajdziemy składniki takie jak woda kokosowa, kwas hialuronowy, olej jojoba i aloes. Mleczne kropelki są rekomendowane do skóry mieszanej i tłustej. 

Bell Hypoallergenic Milky Drops Ting

O tym produkcie krótko, bo raczej będzie to kosmetyk, który będą stosował jako pielęgnacja pomocnicza przed makijażami. W moim odczuciu jest to wzmacniacz nawilżenia, można stosować go jako serum nawilżające ze względu na olej jojoba i wodę kokosową. Uczucie na skórze jest odczuwalne od razu po aplikacji - skóra jest gładsza dlatego też myślę, że może się sprawdzić przy skórach suchych i dojrzałych i mieszanych, mam wątpliwości co do skóry tłustej... może wzmagać jej świecenie w ciągu dnia. 
Idąc tropem szybkiego efektu i bardziej efektu na już - stosowałbym ten produkt jako bazę pod makijaż ewentualnie serum pod matujący krem by zoptymalizować pielęgnację i nie przesuszać skóry matowymi kosmetykami (o ile zastosujecie inny podkład niż Longwear Hydra opisany wyżej).

Bell Hypoallergenic Milky Drops