22 października

22 października

Ekologiczne kosmetyki i akcesoria w Rossmann

Moda na ekologię, produkty wege, bio i organiczne trwa w najlepsze. Rynek kosmetyczny poszerza swoją ofertę już nie tylko w sklepach zielarskich, ale także w drogeriach. Dzisiaj o ekologicznych nowościach Drogerii Rossmann.

Ekologiczne kosmetyki i akcesoria w Rossmann


Alterra szampon w kostce to propozycja dla mnie bardzo ciekawa z tego względu, iż pierwszy raz mam przyjemność używania kosmetyku myjącego do włosów w tej formie.

Karton, który jest jednocześnie opakowaniem kostki pochodzi w 90% z makulatury a sam kosmetyk jest biodegradowalny.

W składzie znajdziemy wysoko masło shea, oliwę z oliwek, masło z nasion kakaowca i tak dobrze myślisz- jest to szampon, który będzie odżywiał włosy, ujarzmiał je, mył i świetnie sprawdzi się jeśli jest problem z odstającymi włosami, puszącymi się czy suchymi. Mimo dosyć odżywczego składu nie zauważyłem by je przetłuszczał, nie występuje również przesuszenie czy nadmierne splątanie włosów. Ze względu na formę kostki i delikatne składniki myjące nie pieni się tak jak zwykły szampon, ale piana jest zauważalna, wystarczy trochę spienić kostkę i umyć włosy.

szampon w kostce alterra


Alterra mydło w kostce pod prysznic o gramaturze 100g to ciekawa propozycja, którą można połączyć z powodzeniem z gąbką, która ma rączkę, oraz specjalne miejsce właśnie do tego rodzaju produktów myjących. Jest delikatna dla ciała (przypominam, że sama czynność mycia ciała gąbką to już peeling!) i świetnie spienia kosmetyki w kostce. Miejsce (rozcięcie) na kostki znajduje się pod rączką i pomieści nawet dwie kostki.

Przechodząc do bio kostki myjącej Alterra w jej składzie znajdziemy masło shea, oliwę z oliwek, olej migdałowy i wyciąg z grejpfruta. Sam kosmetyk pachnie egzotycznie, trochę cytrusowo dzięki czemu uwielbiam używać jej rano po treningu jako doładowanie energii. Sama w sobie pieni się całkiem nieźle, ale w połączeniu z wcześniej omawianą gąbką piana jest większa. 
Co ważne - nie podrażnia skóry i nie powoduje jej przesuszenia, myje i ten duet ułatwia czynność kąpieli. 


mydło w kostce pod prysznic alterra

naturalna gąbka


Nowościami w asortymencie Rossmann pojawiła się również szczotka do ciała - służy ona do szczotkowania ciała na sucho. Ważne jest by masaż robiły osoby bez skóry z AZS a siła nacisku szczotki nie była zbyt mocna ze względu na właściwości mocno peelingujące. Taka szczotka poprawia krążenie krwi, usuwa martwy naskórek i sprawia, że skóra staje się bardziej gładka. 

Pojawiła się również szczotka do mycia dłoni. Dwie strony - pierwsza to tradycyjne ułożenie włosia a druga do przestrzeni paznokciowych. Przyznam się, że ja bardzo lubię takie szczotki do mycia butów - świetnie usuwają zabrudzenia. 

szczotka do szczotkowania ciała

szczotka do dłoni