12 października

12 października

Bourjois Rouge Velvet Ink wszystkie kolory, swatche

Bourjois Rouge Velvet Ink to płynne pomadki o przedłużonej trwałości, które cechują się wysokim pigmentem i równomiernym pokryciem. W składzie znajduje się kwas hialuronowy, który dba o to, by zastygająca formuła nie przesuszała ust. Jak jest na prawdę? Zapraszam na wpis. 

Bourjois Rouge Velvet Ink

Bourjois Rouge Velvet Ink występuje w aż 8 kolorach od chłodnego po ciepłe bez względu na karnację. Opakowanie kojarzy mi się z kopułami czy posągami, klasyczne, eleganckie, ale przyciągające uwagę. Aplikator jest innowacyjny, bo wcześniej się z takim nie spotkałem - cienki, precyzyjny z zaokrąglonym końcem a mimo tego można całkiem nieźle wyrysować kontur ust.

Bourjois Rouge Velvet Ink opinie

bourjois matowa pomadka


Kolor pomadek matowych Bourjois jest faktycznie nasycony i pełen mocy, jednak zauważyłem, że w przypadku niektórych odcieni ( kolory  ) lubi smużyć i warto nałożyć najpierw jedną warstwę a następnie drugą zaś pozostałe odcienie (kolory) nakładają się dobrze.
Jak widzimy na swatchach (moich ust) warto zadbać o peeling i nawilżenie ich, ponieważ pomadka ma tendencję do wybierania gładkiego obszaru a te mniej zadbane traktuje trochę z góry.

Warto zwrócić uwagę na przepiękne czerwienie 08, 09, 10, 15 to idealne czerwienie na okres jesień/zima. Kocham czerwień a te są godne uwagi!.

Swatche pomadek Bourjois -> swatche Bourjois Rouge Velvet Ink

Bourjois Rouge Velvet swatche
od lewej: 02/ 09
od lewej dół: 10/ 15


W moim odczuciu Bourjois Velvet Rouge Ink nie sprawdzi się u osób niecierpliwych i bez wprawy, bo jak widać niżej trzeba na prawdę się przyłożyć do konkretnego wyrysowania ust, ale od czego mamy konturówki? Jeśli ktoś boi się malować samą matową pomadką warto sięgnąć po kredkę, która nie dość, że utrwali całość, to zminimalizuje "wykrwawienie" pomadki.


Matowe wykończenie i trwałość - zgadzam się, ale nie jest odporna na odciski na szklankach czy w przypadku zjedzenia tłustego posiłku - tutaj wymagana będzie niewielka poprawka. Jak mat to wysuszenie? Niekoniecznie, nie zauważyłem ani ja ani modelki, by usta były w opłakanym stanie po kilku godzinach, również jej kosmetyczny zapach nie jest odczuwalny w trakcie jedzenia czy picia, a to jest spory plus. 


bourjois pomadka opinie