25 września

25 września

Philips Sonicare ProtectiveClean 6100

Szczoteczka do zębów tradycyjna, elektryczna, soniczna, irygator.... możliwości jest wiele a rynek higieny jamy ustnej zapełnia się dając nam ogrom wyboru również dla tych, z parodontozą czy wrażliwymi dziąsłami.


Philips Sonicare ProtectiveClean 6100

Philips Sonicare ProtectiveClean 6100

Szczoteczka Philips Sonicare soniczna posiada:
  • 3 programy czyszczenia (codzienne oczyszczanie, delikatny masaż dziąseł, usuwanie przebarwień)
  • 3 poziomy intensywności (niski, średni, wysoki) 
  • końcówkę 
  • stację dezynfekującą UV
  • ładowarkę

Ze względu na moją wrażliwość dziąseł korzystam z programu delikatnego masażu dziąseł na przemian z usuwaniem przebarwień. Producent obiecuje bielsze zęby już po tygodniu i faktycznie jeśli ktoś wcześniej korzystał ze szczotki manualnej i teraz ma soniczną to widzi ogromną różnicę w połysku (bardziej lśnią) a kamień nazębny wydaje się być jaśniejszy i po prostu jest tego osadu mniej. Efekty są zauważalne może nie po tygodniu, ale te pierwsze zauważyłem po niecałym miesiącu. 

Warto znać swoje dziąsła i stan zębów by określić odpowiedni poziom intensywności szczotkowania, ja wybieram ten najniższy ze względu na wrażliwość, ale szczotka Sonicare informuje gdy docisnę zbyt mocno a z początkiem zdarzało się, bo zęby szczotkuję ruchem wymiatającym (od dziąseł ku górze). Gdy pokazałem sprzęt na instastory kilka osób napisało o tym by uważać przy odsłoniętych szyjkach - zgadzam się, ale należy zachować ostrość w przypadku każdej szczotki i nawet spożywania pokarmu. Obserwuję moje dziąsła i nic złego się nie dzieje.

Philips Sonicare ProtectiveClean

głowice do szczoteczki sonicznej


Kolejnym plusem są wymienne końcówki, które dopasowujemy do swoich potrzeb, ja mam w zapasie cztery z funkcją wybielania. Czas użytku jednej to aż trzy miesiące.
Dzięki temu, że zestaw posiada stację dezynfekującą możemy włożyć do niej końcówki (miejsce na dwie) podpiąć stację do prący i włączyć dezynfekcję - trwa to kilka minut a gdy proces się skończy po prostu gaśnie niebieskie światło.
Szczoteczka informuje również o konieczności wymiany końcówki oraz odmierza czas na każdą partię mycia zębów (30 sekund / 2 min)

Czas ładowania baterii szczotki Philips to kilka godzin a jedno ładowanie pozwala na korzystanie z urządzenia około 2/3 tygodnie. Jeśli ktoś podróżuje wystarczy, że naładuje przed  wyjazdem, spakuje szczotkę do etui, które wykonane jest z plastiku (lekkie i łatwo się czyści) i może bez problemu korzystać.

Szczotka jest wodoodporna więc można myć zęby pod prysznicem a nawet do niej śpiewać jeśli ktoś lubi ;). Mechanizm pracy nie jest głośny, myślę, że nikogo nie powinien obudzić. Ogólnie uważam, że to dobry sprzęt na długi czas i co najważniejsze dbanie o higienę jamy ustnej.


stacja uv philips

szczotka soniczna