01 sierpnia

01 sierpnia

Na wakacje z koszulą lnianą

O tym, że materiał ma znaczenie można przekonać się zakładając jednego dnia poliestrową mieszaną koszulę a drugiego lnianą. Porównując te dwa materiały śmiem stwierdzić, że warto wydać więcej raz niż wydać  trochę a często. Dzisiaj zapraszam na wakacyjny outfit.

lniana koszula


Bawełna połączona z lnem to idealne połączenie na lato, jest przewiewne, oddychające i komfortowe. Trudno jest mi sobie wyobrazić koszulę z samego lnu bo ma tendencję do drapania, ale dzięki domieszce bawełny tworzy niesamowita wygodę. Taka mieszanka materiałów sprawi, że nie pocimy się tak, jak w przypadku materiału plastikowego np. poliester, mimo, że uwielbiam wiskozę to len wygrał starcie w temacie koszul.
Na wyprzedaży upolowałem koszulę lnianą za około 30 zł co sprawiło, że nawet się nie zastanawiałem i kupiłem.

wakacyjna stylizacja
koszula Reserved / spodnie BErshka / sandały Bershka / nerka Pixi

Białe szorty mam w swojej szafie pierwszy raz, zawsze myślałem, że jak wyjdę to zaraz będą brudne... ale wystarczy po prostu nie siadać na piasek czy kamienie i nie powinno być żadnego problemu. Biel podkreśla opaleniznę i odbija słońce dzięki czemu nie jest tak gorąco jak w przypadku ciemnych kolorów.

sandały bershka


Sandały zawsze są kontrowersyjną sprawą u mężczyzn ze względu na wygląd stóp... nie mam z tym problemu bo liczy się wygoda a o swoje ciało dbam. Sandały w stylu rzymianek wyglądają na nogach zgrabnie i dodają lekkości całej stylizacji, ah gdyby jeszcze paski były obite czymś bardziej miękkim chodziłbym w nich cały czas nawet w dłuższe wędrówki. Typ obuwia otwartego w lato to wygoda, ale też ogromny krok do higieny szczególnie dla osób, które zauważają u siebie problem z poceniem.

Jako dodatek wybrałem nylonową saszetkę otrzymaną w przesyłce Pixi Beauty, ma neonowy zielony regulowany pas na zatrzask i trochę miejsca na np. wodę termalną, chusteczki i telefon. Ta jaskrawa zieleń idealnie komponuje się ze spokojnym błękitem

białe szorty

neonowa nerka


Jak Wasze wakacje? Zostałyście w Polsce czy wyjechałyście?