20 lipca

20 lipca

Senkara naturalne mydło do mycia pędzli

Podstawą higieny pracy wizażystki jest bez wątpienia dbanie o czystość narzędzi. Mycie pędzli po każdej klientce i ich dezynfekcja powinno być obowiązkiem codziennej pracy wizażystki. Dzisiaj o naturalnym mydle do mycia pędzli Senkara.


Senkara naturalne mydło do mycia pędzli

Senkara mydło do mycia pędzli

Spójrzmy od razu na skład, jest krótki i konkretny. Zmydlony olej kokosowy, woda i naturalna kompozycja zapachowa. Skład jest świetny i ma on znaczenie na to jak to mydło może doczyścić pędzle. Kokos znany jest z właściwości zmiękczających i odżywczych a dzięki jego zmydleniu (jak to olej) powinien domyć nawet najtrudniejszy i zastygający produkt. 
Zapach, który unosi się podczas mycia jest kokosowy - naturalny kokos.

Opakowanie jest odkręcane i mieści w sobie 100g zmydlonego oleju kokosowego w postaci stałej. Użycie mydła do pędzli Senkara jest banalne, bo wystarczy zmoczyć włosie pędzli zanurzyć w mydle i delikatnie potrzeć a następnie spłukać pianę. Gdy kończymy korzystać z produktu należy ręcznikiem papierowym obsuszyć mydło i zakręcić słoiczek. 

mydło do mycia pędzli

naturalne mydło do mycia pędzli

Początek testów mydła zacząłem od pędzli do podkładu typu flat top. Pędzle tego typu mają sporo włosia, które jest zbite, dlatego zastygający podkład jest trudny do dokładnego wymycia. Efekt widoczny na zdjęciu niżej jest po pierwszym myciu i myślę, że mówi sam za siebie. Włosie jest czyste i miękkie (mam wrażenie, że to zbawienie dla osób, które nakładają  dodatkowo odżywkę na włosie) a do tego mydło szybko się wypłukało przez co oszczędzamy wodę. Pędzle z ceni, korektorów i gąbki typu beautyblender również z łatwością się czyści.

Przyznam się, że pierwszy raz posiadam naturalne mydło do mycia pędzli i uważam, że to bardzo prosta i szybka metoda czyszczenia narzędzi beauty. Zostaje ze mną na dłużej. 

higiena pracy wizażystki

jak myć pędzle

Co do marki Senkara, posiada ona kosmetyki do twarzy i do ciała tak jak esencja, która może posłużyć jako baza pod makijaż lub po prostu jako serum pielęgnujące, mus do ciała na bazie masła shea czy szczotka do masażu ciała na sucho. 

kosmetyki senkara

Korzystałyście z takiego produktu do mycia pędzli??
Mydło dostępne ->  mydło do mycia pędzli