03 lipca

03 lipca

Minimalistyczne dodatki do salonu i sypialni

Home decor czyli urządzamy mieszkanie w stylu minimalnym. Lata temu uwielbiałem figurki, kryształy i inne małe dekoracje domowe zaś teraz... teraz króluje u mnie minimalizm w postaci wazonów, dobranych do pomieszczenia ramek, stonowanych kolorów i szkła.

Minimalistyczne dodatki do salonu i sypialni
Od lewej: Mak1904, Tiger

Wazony


Wazony to moja miłość od kiedy dostałem pierwszą przesyłkę od marki IsaDora, która była w współpracy z kwiaciarnią MAK1904. Proste, bez przekombinowania wzory i style wazonów potrafią upiększyć niejeden kącik, wcale nie musi siedzieć w nich kwiat, bo same w sobie nawet puste robią klimat. Ostatnio również dołączyła do mnie butelka a w środku suszone kwiaty, bardzo prosty pomysł, który w efekcie końcowym prezentuje się przepięknie.
Chodząc po sklepie Tiger z rzeczami nam zbędnymi, ale bądź co bądź wywołującymi emocje natrafiłem na prosty wazon, który w cenie 2 zł krzyczał do mnie: bierz mnie!.


okragłe lustro
 Netto

lustro z złotą ramką
www.lustrodlaciebie.pl

Lustra


Lustra w domu to u mnie podstawa, są wszędzie po minimum dwie sztuki na pomieszczenie. Zakochałem się w złocie dlatego też króluje ono na ramach luster. Moje dwa ulubione to te okrągłe z marketu Netto, które kosztowało około 20 zł. Minimalistyczne koło z złotym brzegiem i skórzanym paskiem samo w sobie wygląda minimalistycznie i praktycznie.

dyfuzor z patyczkami
 Od lewej: Empik, Tkmaxx

jak urządzić mieszkanie
Od lewej: Krosno, Home Aroma, Empik

Świece i dyfuzory patyczkowe


Kocham świece o czym mogliście przeczytać tutaj > świece zapachowe < i nadal podtrzymuje, że są świetne. Do grona świec dołączyły Krosno Polskiej marki i Home Aroma w małej wersji. Świece i ich blask są dla mnie ważne, tworzą nastrój wieczorami i cieszą oczy.

Dyfuzory zapachowe z patyczkami to świetny pomysł na dodanie trochę zapachu, ale też urozmaicenie wystroju. Obecnie kształty, wzory i kolory dyfuzorów z patyczkami można dobierać praktycznie do każdego pomieszczenia. Ostatnio będąc w Empik natrafiłem na ładny i minimalistyczny dyfuzor z złotą nakrętką z wyprzedaży (12 zł) i białym napisem, zaś w Tkmax chromowany róż (25 zł) przykuł mój wzrok. Nie spodziewajmy się po nich, że uduszą nas swoją wonią - zapach jest raczej średnio wyczuwalny, ale od czasu do czasu nos go dostrzeże.


Mam w planach zrobienie takiej serii postów z dekoracjami, to oczywiste, że mam ich wiele więcej, ale nie chcę robić jednego wpisu z wszystkim. Pochwalcie się swoimi zdobyczami w komentarzu!