29 maja

29 maja

Elektrolity podczas treningu w domu

Mówią nam pij: wodę, nawadniaj się, uzupełniaj płyny... jednak czasem sama woda nie wystarcza i warto posiłkować się wzmacniaczami z dodatkowymi bonusami. Niektórzy z nas nie lubią posmaku wody, dlatego również ten wpis jest kierowany do takich osób.

dobre elektrolity


Wiecie, że dużo ćwiczę, jestem osobą, która cały czas coś robi, nie mam dnia wolnego w którym tylko siedzę w domu... nawet w czasie nieprzymusowej kwarantanny nie miałem dnia, bym nie był aktywny fizycznie czy takiego, w którym nie miałbym żadnego ruchu.
Uprawiając sport, pijąc niewiele wody czy innych płynów, które nas nawadniają, pocąc się, tracimy siły i szybko się męczymy ... co innego jest w przypadku wypicia wody z elektrolitami - nie dość, że dobrze smakują to dają nam energię... no i pijemy!
Warto wspomnieć o tym, że lato za rogiem, a więc i obowiązkowo trzeba zwiększyć zasoby nawadniania się.

Elektrolity sprawiają również, że jesteśmy przytomni, mniej się męczymy, ale też lepiej myślimy, mamy mniejsze odczucie zakwasów i sprawiają, że skurcze, które mieliśmy często - już tak często nie występują.
Skutki niedoboru elektrolitów to biegunki, znużenie, kurcze mięśni, opuchlizna a i nawet w kosmetyce możemy zauważyć szarość skóry i jej wysuszenie.


elektrolity plusssz


Moja historia jest krótka. Z racji, że cały czas jestem w ruchu bardzo szybko się męczę i zawsze mam butelkę wody przy sobie. Jestem z tych osób, które wodę piją, bo muszą i żadna cytryna czy ogórek nie sprawią, że przyjemniej się ją pije. Od kiedy pracowałem w aptece jako dermokonsultant w okresie wiosna/lato brałem kilka opakowań elektrolitów i testowałem je... dlaczego? Smak ich nie zawsze jest przyjemny, niektóre są bardzo słone, niektóre smakują bardzo źle a niektóre były smaczne... te z Plusssz pokazywałem na moim Instagramie (instastory) wiele razy w 2019 roku... mówiłem, że są smaczne, nie czuć soli i zastępują mi czasem oranżadę. Smak jest owocowy, słodko kwaśny, dzięki czemu faktycznie można to tak potraktować - po prostu mi smakują.

Dlaczego warto robić treningi w domu? Jak każdy człowiek potrzebujemy ruchu, podkręcenia metabolizmu i dobrego samopoczucia. Treningi w domowym zaciszu nie wymuszają na nas presji zaliczenia każdej maszyny, bo inaczej ludzie będą dziwnie patrzeć. W XXI wieku mamy dostęp do Youtuba czyli skarbnicy wiedzy i inspiracji. Mój trening trwa w zależności od tego, jaki mam humor i nastawienie, z reguły jest to 10-40 minut.

Więc po co ten post? Po to by ułatwić Wam zadanie, jakim jest wybór elektrolitu o dobrym składzie, smaku i działaniu. Elektrolity dla mnie stały się podstawą w normalnym funkccjonowaniu a w dodatku mam napój gazowany, który dodaje mi energii i nawadnia mnie. 


właściwości elektrolitów