15 lutego

15 lutego

Endermologia twarzy Kol-Med

Co to jest endermologia twarzy? Czy ma coś wspólnego z endermologią na ciało? Jakie urządzenie i jaka pielęgnacja? Dzisiaj o zabiegu endermologii na twarz.

Endermologia twarzy Kol-Med


Zapraszam na film i wyraz szacunku w postaci łapek w górę dla Klaudii :)Co to jest Endermologia dla twarzy

To zabieg aparaturowy z głowicą zasysającą i masującą. Urządzenie LPG posiada wiele trybów pracy głowicą dostosowaną do twarzy, dzięki czemu każdy pacjent dostaje zupełnie inny program działania dostosowany do potrzeb skóry.
Podobny zabieg jest wykonywany na ciało jednak tutaj głowica jest znacznie większa a sam kosmetolog musi użyć więcej siły, o ile na twarz nie zakłada się żadnego "stroju" tak przy zabiegu na ciało jest specjalny uniform.

Czas zabiegu zależny jest od naszego budżetu oraz ogólnego stanu skóry pacjenta, im bardziej wrażliwa tym intensywność jest delikatniejsza a czas zabiegu krótszy.


Seria zabiegów (dostosowana indywidualnie do pacjenta) zapewni nam:

  • wygładzenie zmarszczek
  • wygładzenie skóry i jej struktury
  • rozświetlenie
  • ujędrnienie
  • krążenie krwi
  • odprężenie i relaks w trakcie trwania zabiegu
kol-med tarnowskie góry


Początek zabiegu w Kol-Med (prócz wypełnienia karty pacjenta i ankiety) zaczyna się od demakijażu i dobrego oczyszczenia skóry za pomocą kosmetyków Dr Irena Eris, niezwykle dokładny a zarazem nie drażniący skóry, następnie twarz zostaje osuszona jednorazowym miękkim ręcznikiem i zostaje przygotowany odpowiedni program na aparaturze do endermologii.
Głowice sunie po czystej i suchej twarzy robiąc nam - można to określić - fitnes twarzy, nie naciąga jej, ale zasysa powietrze i solidnie masuje, ugniata i "pieści". Praca głowicy jest różna, wszystko zależy od tego na jakim obszarze kosmetolog pracuje, inny masaż odczuwamy na policzkach a inny na okolicach oczu i co mnie zaskoczyło również na powiece!.

Sam zabieg nie jest bolesny, czujemy zasysanie i masaż. Niektóre klientki zasypiają, ale ja słysząc urządzenie nie dałbym rady. Po zabiegu czułem się bardzo zrelaksowany.
Kończąc wizytę Klaudia zaaplikowała mi 5% witaminę C Dr Irena Eris robiąc manualny masaż a następnie nałożyła krem co dodatkowo wspomogło endermologię.

5% witamina C ma na działanie rozjaśnić skórę, rozświetlić i działać prewencyjnie na zmarszczki oraz wzmacniająco na naczynia krwionośne.


masaż twarzy

endermologia twarzy


Efekty jak widać na końcu filmu są zauważalne, faktem jest to, że byłem bardzo mocno zarumieniony (poprawa krążenia - rumień zanika po kilku godzinach), ale twarz stała się jędrna, wygładzona i zdecydowanie bardziej sprężysta. Możecie zwrócić uwagę również na oczy gdzie zawsze lewe  ciągnęło w dół po zabiegu totalnie nie ma tego problemu!
Po serii zabiegów efekty będą jeszcze lepsze i zostaną ze mną na dłużej.


Dziękuję Kol-Med Tarnowskie Góry ul. Łowiecka 1 za możliwość realizacji materiału i profesjonalne podejście. Więcej na www.kol-med.eu


Dr Irena Eris kosmetyki

na czym polega endermologia