05 stycznia

05 stycznia

Recenzja lampa pierścieniowa Yongnuo YN-308 Ring

Oświetlenie dla blogera i makijażysty to podstawowa sprawa, bez dobrego oświetlenia ciężko
 o dobrą jakość i jasne zdjęcie. Recenzja lampy pierścieniowej Yongnuo YN-308 Ring jest podyktowana Waszymi prośbami, proszę oto i jest.


Recenzja lampa pierścieniowa Yongnuo YN-308 RingDane Techniczne Yongnuo YN-308 Ring

Wymiary 525x525x45mm
Ilość diod 152 diody temp 3200 K, 152 diod temp 5500 K
Regulacja mocy światłem 3200 K - 5500 K
Moc 18,5 W
Zasięg sterowania bezprzewodowego do 15m
Brak baterii, brak zasilacza w zestawie.


Yongnuo YN-308 Ring


Lampa wykonana jest z plastiku, nie jest to szczyt jakości, ale mimo kilku wypadków nic nie pękło. Ogromnym minusem lamp pierścieniowych LED tej marki to fakt, że firma nie dołącza akumulatorów (wejście na dwa pokazane na zdjęciu) oraz zasilacza. Kupujecie samą lampę, której bez któregoś z tych narzędzi nie da się uruchomić, dlatego uczulam by doliczyć do kosztów lampy ( ok 350zł-400zł) dodatkowo zasilacz i/lub akumulatory (które przydadzą się do użytku zewnętrznego).
Ja kupiłem tę lampę z zasilaczem zamiennym, który niestety nie styka idealnie dlatego muszę czasem pokręcić kablem by zaskoczyło - chciałem taniej a jak wiemy lepiej zapłacić trochę więcej i mieć wszystko bez problemu. Cwana firma, która wie jak wydobyć z nas ostatni grosz.


Lampa posiada możliwość mocowania na statywie co bardzo polecam ze względu na łatwość użytkowania, przychodzi nam również łapka, która nakręca się od dołu i można ją trzymać w ręku, ale trzymając w jednej ręce aparat a w drugiej lampę nie jest to najwygodniejsze a po chwili nasze ręce znacznie odczuwają jej nie tak mały ciężar.

Pilot, który działa bezprzewodowo to zbawienie, zasilany na baterie (które trzeba również dokupić) daje nam możliwość regulacji mocy światła oraz jego temperaturę w bardzo łatwy sposób oraz zapamiętuje nasze ustawienia. Mam wrażenie, że pilot lubi się zacinać, dlatego mam go włożonego w lampę (osobne wejście do pilota), nie jest to utrudnienie, jednak płacąc takie pieniądze za lampki i plastik oczekiwałbym w pełni niezawodnego sprzętu.


lampa pierścieniowa led

pilot do lampy ledowej


Regulacja mocy oraz temperatury to kluczowa cecha, która skłoniła mnie do zakupu lampy Yongnuo YN-308 Ringa, ze względu na spore potrzeby oświetlenia makijażu pod różnym kątem mam kontrolę nad wszystkim. Jej średnica jest na tyle duża, że mogę ustawić się za lampą i robić zdjęcia modelkom w dużym komforcie. Oczywiście istnieje jeszcze nowszy model z większą ilością diod (oczywiście droższą), ale na moje użytkowanie wystarczający jest ten model (myślę, że dla youtubera może okazać się zbyt mało świecaca).

Sama ta lampa w odróżnieniu od zwykłej żarówkowej lampy pierścieniowej nie daje mocnego, centralnego i kontrastowego światła (to również zasługa regulacji mocy i barwy), wbudowany plastik osłaniający diody led rozprasza światło dzięki czemu nie mamy problemu z chamskim oświetleniem. Jeśli chcemy oświetlić całą twarz lub zrobić szerszy portret moim zdaniem niezbędne będzie światło boczne (np. sofboxy) by oświetlenie było równomierne a np. rozświetlacz lepiej widoczny.

lampa z regulacją mocy

lampa dla youtubera

lampa do makijażuSporo możliwości oświetleniowych to duży komfort dla twórców produktowych, makijażystów, youtuberów czy innych działaczy. Diody słyną ze swej energooszczędności dlatego nie musimy się za bardzo martwić o wysokich rachunkach.
Uważam, że lampa jest godna polecenia, sprawdza się dobrze i nawet jej nie chowam bo używam jej ostatnio często, minusy w postaci akumulatorów i wysokich kosztów dodatkowych mają mniejsze znaczenie gdy nauczymy się korzystać z tego sprzętu, który ułatwi nam codzienną pracę.

\