08 stycznia

08 stycznia

Jak pozować do zdjęć by dobrze na nich wyglądać

Jak pozować do zdjęć by dobrze na nich wyglądać? Nie bez powodu robimy kilkadziesiąt a czasem kilkaset zdjęć a następnie przystępujemy do wybrania kilku a ostatecznie tego jednego najlepszego. Dzisiaj pokażę Wam trzy twarze, które pozwolą nam wyglądać lepiej na zdjęciach.

Jak pozować do zdjęć by dobrze na nich wyglądać

Wciągnij policzki

Wciąganie policzków z delikatnym rozchyleniem bardzo dobrze kształtuje całą twarz, im bardziej odsłonięte kości policzkowe tym "szczuplejsza" twarz. Obowiązkowo przy wciągnięciu policzków musi zostać rozluźniona szczęka by skóra miała miejsce wejść między zębami. By uniknąć nadmiernego "dziubka" warto delikatnie rozchylić usta, cała szczęka wydaje się być wyszczuplona ale również wydłużona. Pochylenie twarzy ku dołowi i przechylenie ciała powoduje, że całość nabiera skromnego, eleganckiego ale też delikatnego wyrazu. Warto też zaciągnąć uszy do tyłu (jeśli potrafisz nimi ruszać, zaciągnij je do tyłu), jeśli już pogodzisz wszystkie te czynności zadbaj o to, by oczy były otwarte, ale nie spięte by nie podkreślić worków czy doliny łez.

jak pozować do zdjęć

Naciągnij się

W 2019 roku moda na naciąganie oczu palcami trwałą w najlepsze (zauważalne to było wśród instagremerek fashion i minimalistek. To metoda, która przez to, że twarz naciągamy naszymi rękoma ku górze i do tyłu daje efekt nieinwazyjnego skalpela. Cała twarz się wysmukla, dlatego by nie przedobrzyć warto unieść głowę nieco wyżej, niż w poprzedniej metodzie. Ręka widoczna w tle dodatkowo zajmuje miejsc ew kadrze i w przypadku kobiet świetnie wygląda rozświetlony bark a mężczyzn napięcie mięśni. Na tym zdjęciu podglądowym widzimy jedną rękę, jednak można używać dwóch (a'la jestem mokra wychodzę z basenu i odgarniam włosy) lub tak jak w 2019 posłużyć się palcami i naciągnąć skroń.

jak robić zdjęcia na instagram

Zaciśnij szczękę

Zaciśnięta szczęka to świetny trik dla osób o nierównym owalu twarzy, wydobywa kości policzkowe, ale przede wszystkim tworzy kształt kwadratowy (nie polecam dla bardzo kanciastych twarzy). Częściej tę metodę pozowania można zauważyć u mężczyzn, rysy są mocno zarysowane a całość wygląda nieco zadziornie. Mimo zaciśniętej szczęki (po prostu złącz ze sobą zęby i dociśnij) należy zadbać o delikatnym rozluźnieniu ust by nasza twarz nie nabrała agresywnego wyrazu (stąd też uniesione ramie do góry, które symbolizuje wrażliwość i delikatność). Podniesienie brwi nawet u kobiet sprawi, że nasza twarz nabiera romantyzmu, ale też tajemniczości.

Do zdjęć został użyty w niewielkiej ilości podkład i rozświetlacz marki Felicea.
Lampa led pierścieniowa - na wprost
Dwa softboxy po bokach.