08 grudnia

08 grudnia

Max Factor Colour Elixir, wszystkie kolory, swatche

Pomadka Max Factor trwała a jednocześnie nawilżająca, w dodatku o tradycyjnej formule i kształcie sztyftu wykręcanego od spodu? Do tego typu  produktów będę zawsze miał sentyment. Pamiętam jak moja mama lata wstecz wyciągała taki luksus z torebki i poprawiała nim usta, moim marzeniem było posiadanie właśnie takiego kosmetyku.

Max Factor Colour Elixir


Według producenta pomadka ma mocno nawilżać usta przez cały czas mając ją na ustach za sprawą składników o stężeniu 60%, które mają pielęgnować usta (witamina E i emolienty).

Mimo składników pielęgnujących usta, Max Factor Colour Elixir nie jest rzadka, nie rozpuszcza się pod wpływem temperatury dodatniej a przy ujemnej nie zamarza nadal oddając swój oryginalny kolor. Na każdej pomadce widnieje logo marki Max Factor co dodaje jej uroku i sygnuje jej unikatowość.
Jak wyżej napisałem mam do tego typu kosmetyków pewien sentyment i lubię ten moment otwarcia opakowania i wysuwania pomadki, dlatego nie uważam, że jest to coś co by utrudniło aplikację pomadki (ja z racji higieny aplikuję ją z pędzli lub wydrapuję ją na podkładkę).

szminki elixir

szminka drogeryjna

jaki kolor szminki


Moje pierwsze zetknięcie z pomadką było swatchowane na dłoni by sprawdzić masełkową konsystencję, zapach, który jest zbliżony do dawnych tradycyjnych pomadek i kolor - jednak ten zupełnie się różnił porównując go z tym na ustach, postanowiłem więc zrobić swatche na ustach i tu proszę o wyrozumiałość, traktujmy swatche jako sprawdzenie koloru a nie idealnie wyrysowanych ust. (górna warga została czysta by mogłyście porównać jakie ma krycie)

szminka z połyskiem

pomadka z połyskiem

Wszystkie odcienie posiadają małe drobinki, które odbijają światło przy czym w jaśniejszych odcieniach daje to trochę metaliczny efekt, zaś na ciemniejszych soczysty kolor.
Swatche prezentowane wyżej zostały pokazane na ustach przy dwóch cienkich warstwach pomadki i uważam, że pigment jest równomiernie pokrywający czerwień wargową, nawet jaśniejszy odcień nie pozwala się przebić naturalnemu koloru ust.
Ciemniejsze odcienie mają dłuższą trwałość, ze względu na to, iż pigment trochę wpija się w usta zaś te jaśniejsze równomiernie się ścierają. Trwałość jest indywidualna jednak zer względu na nie matową i nie zastygającą formułę nie jest ona całodniowa.

Pomadki Max Factor Elixir są dostępne w drogeriach stacjonarnych, ale znając ich odcień dzięki swatchom warto zainteresować się zakupem w drogeriach internetowych (są znacznie tańsze).