28 listopada

28 listopada

Moje ulubione ćwiczenia na mięśnie brzucha w domu

Często pokazuję na moim instastory, że ćwiczę. Dla mnie trening brzucha czy ciała to maksymalne oderwanie się od rzeczywistości i relaks. Nigdy nie zmuszam się do ćwiczeń, traktuję je jako chwilę dla siebie i mojego ciała, nie robię diet, nie przestrzegam zasad redukcji i masy, takie podejście sprawia, że ćwiczę z chęci a nie konieczności.

Ten post powstaje ze względu na moich czytelników i obserwatorów z instagrama i bloga, wiele pytań dotyczy właśnie treningu w domu. Pokażę Wam moje ulubione zestawy ćwiczeń, które najczęściej wykonuję przed kolacją. 


Cardio
Ćwiczę kiedy czuję, że przegiąłem ze słodkościami, czuję ociężałość związana z długim siedzeniem bez ruchu. Przyznam, że ten trening robię rzadko, jednak tutaj pocenie się, zadyszka i ruch jest na wysokim poziomie. 
Trening mięśni brzucha
Oczywiście jestem świadom, że do idealnej sylwetki potrzeba dity, siłowni itp.... ale powtarzam, ja to robię dla relaksu i podtrzymania sylwetki. Dobrze wykonane ćwiczenia sprawiają, że efekty są widoczne przy regularnych ćwiczeniach a nasza postawa zyskuje na prostej sylwetce. 


Trening pupy
To chyba dla mnie najgorsza część... nie dość, że trudno wytrenować, to wykonanie prawidłowo ćwiczeń również może okazać się nie takie łatwe. Przy tych treningach również pracuje kręgosłup.


Barki i klatka piersiowa
To dla mnie bardzo trudne partie, raczej jestem szczupły i nie ukrywam, że często ułatwiam sobie tego typu treningi. Od kiedy zacząłem ćwiczyć te partie, zauważyłem, że mam więcej siły i lepszą kondycję w przenoszeniu cięższych przedmiotów. Pamiętajcie o tym, by przed każdym treningiem zrobić rozgrzewkę i ćwiczyć zgodnie z instrukcjami, jakie są na filmie. Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą i łatwo zrobić sobie krzywdę, dlatego jeśli jesteście początkującymi lepiej jest coś zrobić trochę wolniej ale przypatrzyć się technice!.