20 października

20 października

Magda Pieczonka książka Twój makeup z gwiazdami

Pasjonaci makijażu, profesionaliści czy pocątkujący artyści szukają inspiracji cały czas, do tego celu służą nam social media, natura i książki. Makijażystka Magda Pieczonka pracuje z gwiazdami, ma również swój kanał na youtubie, gdzie pokazuje swoje makijaże tłumacząc je krok po kroku, tym razem Magda wydała książkę, którą dzisiaj poznacie.

Magda Pieczonka książka Twój make-up z gwiazdami

Dane Techniczne

Autor Magda Pieczonka
Książka jest wydana w formie magazynu z okładką miękką
Liczba stron 224
Strony śliskie, dobrej jakości.

Trzymam książkę w ręku i faktycznie czuję, że wertuję magazyn, Sama Magda mówi, że taki właśnie był cel, to zupełna nowość na rynku książkowym w świecie beauty.
Do współpracy jako modelki posłużyło dziewięć kobiet ze świata show biznesu, są to prywatnie bliskie osoby Magdzie jak mówi "są to moje przyjaciółki", prócz przyjaźni autorka współpracuje z gwiazdami malując je.

książka magdy pieczonki

Muszę zaznaczyć, że makijażem zajmuję się już ponad osiem lat i z chęcią poznaję różne techniki. Obserwuję Magdę od kilku lat, patrzę na jej rozwój i rękę. Magda Pieczonka działa bardzo schematycznie i gdzieś ten rozwój ucichł, czesto sięga po te same produkty np. paleta Toma Forda do konturowania na mokro, wyznaczanie granicy wyciągania oka poprzez rysunek najpierw dolnej powieki. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to nudne i ciągle to samo tylko kolory się zmieniają, z jednej strony tak ale popatrzmy inaczej - to styl Magdy, każdy ma taką technikę, w jakiej czuje się najlepiej i jest to znak rozpoznawczy danego makijażysty.

Książka Twój make-up z gwiazdami to dziewięć tutoriali w których makijażystka opisuje każdy krok, dając rady i triki, są one czasem proste i każda osoba, która chociaż trochę się maluje je zna, ale są i takie, które możemy wprowadzić w swoją technikę robiąc makijaż na sobie czy klientkach.
Znajdziemy również kilka informacji na temat podstaw makijażu i użycia pędzli czy gąbki własnej firmy Magdy Lovenue.

makijaż magda pieczonka

książki z makijażem

Osoby, które są początkujące i nie śledzą Magdy na youtubie mogą się pozytywnie zaskoczyć, jak wcześniej wspomniałem wiele porad, trików i podsumowań a także opisany krok po kroku makijaż wiele mogą takiemu czytelnikowi pomóc i rozbudzić wyobraźnię.
Osobiście na pewno wypróbuję kilka rad, właśnie a propo wyciągania oka poprzez dolną powiekę czy inny rysunek brwi.
Trochę żałuję, że Magda nie zadbała o to, by pokazać coś innego w książce niż to, o czym mówi na youtubie, stąd te niskie oceny i opinie innych czytających. Trudno się z tym nie zgodzić, bo nadal czytamy o konturowaniu na mokro, dolnej powiece i świeżym efekcie podkładu.
Niektóre makijaże są użytkowe a niektóre typowo "fashion" (np. na Maffashion) dlatego uważam, że można zaczerpnąć kilka inspiracji.

Część makijaży i zdjęć jest nieostre i mam wrażenie, że sam druk popsuł jakość co wpłynęło na jakość makijażu, widać czasem niedociągnięcia, które mogą razić tych artystów bardziej profesjonalnych.
Podsumowując, myślę, że dla początkującej osoby, kolekcjonera książek i magazynów o treści beauty, dla profesjonalistów z chęcią zobaczenia w wersji papierowej techniki Magdy będzie to dobra opcja do zakupu. Nie oczekiwałbym jednak od pełnej dawki wiedzy z dobrą jakością zdjęć.

empik pieczonka

gwiazdy bez makijażu