26 września

26 września

Trądzik posterydowy leczenie Epiduo Forte i efekty

Trądzik posterydowy to rodzaj trądziku, który występuje często po lekach i maściach opartych na sterydach i lekach silnie wpływających na dany problem. Wierzę, że obserwujecie mnie na instagramie i wiecie, że używałem maści sterydowe by zniwelować małe krostki... to był błąd.

Zdjęcia nie są w żadnym stopniu obrabiane, by pokazać w pełnej okazałości postać tego trądziku.
Post nie ma na celu reklamy leku, o leczeniu decyduje dermatolog.

Stan przed użyciem Epiduo Forte 16.09.2019r
Trądzik posterydowy leczenie

epiduo forte

trądzik na czole

18.09.2019
Pierwsza noc po użyciu Epiduo Forte nie przyniosła większych zmian, skóra jest trochę zaczerwieniona i same wykwity trochę twardsze. Jego konsystencja jest kremowo żelowa i od razu się wchłania, nie było efektu tłustości ani parzenia skóry.

wysypka na czole

lek epiduo opinie

epiduo efekty zdjęcia

19.09.2019
Widzę poprawę, nie jest ona szczególnie satysfakcjonująca. Większe stany zapalne są zmniejszone, ale by powiedzieć, że jest to coś szczególnego byłoby kłamstwem. Skóra jest trochę przesuszona i ściągnięta, jest to dopiero drugi dzień i trzeci od odstawienia maści sterydowych, tego typu leczenie jest długotrwałe ale trzeba być cierpliwym i zaciskać zęby.

wykwity skórne


kaszka na czole

co oznacza trądzik na czole

21.09, 22.09
Zaczęło się łuszczenie, skóra jest bardzo podrażniona i zaczerwieniona. Wypryski zaczęły schodzić, zmniejszać się i wysuszać. Niestety skóra parzy, szczypie i boli, każdy ruch mimiczny czołem da się odczuć. Nie warto jednak się poddawać a łuszczenie koniecznie trzeba potraktować kosmetykiem regenerującym.

23.09
Nadal występuje łuszczenie i zaczerwienienie w miejscach, gdzie nakładałem Epiduo Forte. Wszystkie wypryski są już gładkie, zostały plamki większe bądź mniejsze. Co do stosowania leku Epiduo Forte myślę, że kilka dni prewencyjnie powtórzę kurację i skończę stosować.
Jeśli trądzik powróci na pewno Was poinformuję na moim instagramie i zacznę kolejne leczenie tym razem innym preparatem.

suche placki na skórze

łuszcząca skóra

jak wyleczyć tradzik

kaszka na twarzy


Co musisz wiedzieć o Epiduo Forte

  • jest to lek, który dawkowanie i sposób określa lekarz a nie internet (blogi, kosmetyczki i inni ludzie, którzy nie mają do tego uprawnień!),
  • kuracja zazwyczaj trwa od tygodnia do nawet czterech tygodni pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa,
  • suchość skóry, łuszczenie, pieczenie, świąd i zaczerwienienie jest częstym skutkiem ubocznym,
  • warto zaopatrzyć się w kosmetyki/produkty nawilżające by łagodzić podrażnienie, i filtry przeciwsłoneczne,
  • Epiduo Forte zawiera dwie dość silne substancje działające w różny sposób, adapalen (retinoid trzeciej generacji, działa silnie przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie) oraz nadtlenek benzoilu (hamuje proces rozmnażania się bakterii, nałożony raz działa do 45godzin, działa wysuszająco) 
  • Epiduo Forte występuje w dwóch gramaturach, to mniejsze powinno kosztować od 40 do 60zł, nie warto więc wydawać więcej ponieważ moim zdaniem jest to cena z zbyt wysoką marżą,
Jak stosować lek Epiduo Forte
  • po użyciu Epiduo Forte od razu umyj ręce,
  • lek epiduo forte należy stosować miejscowo i tylko na suchą odtłuszczoną skórę (wystarczy mycie twarzy żelem i odczekanie kilkunastu minut aż woda odparuje ze skóry),
  • na Epiduo Forte nie wolno stosować żadnych innych kosmetyków czy preparatów,
  • substancje czynne są łatwopalne, dlatego w okresie palenia świeczek trzeba zachować ostrożność.

jaki lek na tądzik