12 września

12 września

Powrót do szkoły, wybieram podkłady, które przetrwają 8 godzin

Makijaż szkolny musi wytrwać sporo, około osiem godzin, ćwiczenia, mimikę twarzy, stres... dlatego podkład musi być lekki ale też trwały. Oto zestawienie podkładów idealnych do szkoły.


Powrót do szkoły, wybieram podkłady, które przetrwają 8 godzin


Natura w podkładzie

Naturalne kosmetyki przeżywają swoje dłuższe chwile, są pozbawione nadmiernej ilości silikonów a często są wzbogacone składnikami, które pielęgnują. To oczywiste, że rano jest mało czasu i rozumiem zapomnienie nałożenia kremu (choć to nie powinno mieć miejsca), podkład nie zastąpi pielęgnacji ale jeśli jest naturalny i dobroczynny dla skóry to można wybaczyć jeden dzień bez kremu.
Deborah Formula Pura lekki, ale dobrze kryjący podkład, który już przy jednej cienkiej warstwie potrafi przykryć mniejsze ciekawostki na twarzy. Posiada delikatnie roślinny zapach a kolorystyka ucieszy karnacje chłodne i ciepłe. 
Clare Blance to podkład mineralny, z lusterkiem. Prasowany podkład to wygoda, można go wziąć ze sobą do plecaka w celu poprawek czy po prostu lusterka. Wygląda naturalnie, jest mniej trwały niż podkład płynny jednak nadal wygląda dobrze i świeżo, nie wymaga przypudrowania. 

Natura w podkładzie

BB kremy


BB kremy łączą w sobie pielęgnacje i podkład, zupełnie nie wiem dlaczego BB kremy zostały okrzyknięte delikatnym kryciem skoro te koreańskie kryją mocno a nawet te dostępne w drogeriach u nas mogą dobrze kryć. Lekkie konsystencje by nie obciążać skóry.
Galenic Ophycee to biały krem, który po roztarciu dostosowuje koloryt do naszej skóry, nie nada się w prawdzie do ciemnych karnacji jednak te jasne i średnie będą zadowolone. Producent pisze, że ma działanie przeciwzmarszczkowe jednak znacie mój stosunek do tego typu obietnic i uważam, że prewencji nigdy dość. Zawiera algę niebieską dzięki czemu również nawilża. Określiłbym ten kosmetyk jako krem tonujący i delikatnym kryciu.
Bourjois BB Healthy Mix rozświetlający krem BB z witaminami o średnim kryciu i świeżym wykończeniu bez widocznych migoczących drobinek. Mimo świeżego wykończenia potrafi wytrwać na skórze przez cały dzień, wygładza i ujednolica koloryt skóry, ma drugi kolor ma ładny żółtawy odcień, wygląda bardzo naturalnie. 
Golden Rose BB krem to lekki podkład z filtrem przeciwsłonecznym. Posiada dość dużą gamę kolorystyczną dzięki czemu każdy może wybrać odpowiedni kolor do swojej karnacji. Idealny również dla mężczyzn bo nie widać go na twarzy, neutralizuje zaczerwienienia, wygładza ale dla zwolenników matu warto mieć przy sobie bibułki matujące. Przypudrowany potrafi wytrzymać bez naruszenia większość dnia.

BB kremy

Podkłady tonujące


Podkłady tonujące mają na zadanie wyrównać koloryt skóry, wyglądać bardzo naturalnie i jedynie delikatnie "upiększać" skórę. Nawet warstwowanie nie powinno stworzyć efektu "ciastka" na twarzy, dla mniej wymagających użytkowników. 
Revlon Candid to nowość, która już teraz możecie otrzymać w drogeriach z dostępnością marki Revlon. O le Revlon CS jest mocno kryjącym podkładem ta nowość Candid ma bardzo delikatne, ma chronić przed smogiem, pielęgnować za sprawą witaminy E. Gama kolorystyczna nie jest może elastyczna jednak dopasowany odcień może zadowolić mniej wymagające skóry. Przyjemna dość kremowa konsystencja ładnie wtapia się w skórę  Myślę, że będzie dobry dla skór suchych i normalnych a po przypudrowaniu mieszanych, wykończenie jest satynowe do matu.
Essence You Better Work! Podkład stworzony z myślą dla osób ćwiczących i aktywnie spędzających swoje dni, dzięki zastygającej formule faktycznie jest trwały, mimo tego, że przy nakładaniu formułę ma dość lejącą się i błyszczącą. Posiada małą gamę kolorystyczną i dość ciemną. Nie odbija się na dłoniach co jest wielkim plusem dla "podpieraczy brody", nie wymaga pudrowania.


krem tonujący