01 września

01 września

Klasyczny makijaż smokey eye

Klasyka zawsze w modzie, jestem fanem klasycznych malunków w tego typu makijażach zawsze kobieta wygląda dobrze i pewnie siebie. Smokey eye to propozycja na wieczór, randki, imprezy i wszędzie gdzie chcecie, bo makijaż nie zna ograniczeń.Klasyczny makijaż smokey eye

1. Ruchomą powiekę pokrywam kredką, następnie ją rozcieram czystym pędzlem do kształtu, który chcę osiągnąć blendowaniem. W tym kroku nie trzeba się martwić o idealne roztarcie kredki, służy ona jako ciemna baza.
2. Ruchem wklepującym kładę matowy czarny cień na powiekę ruchomą. Biorąc puchaty pędzel delikatnie otulony brązem blenduję załamanie z powieką ruchomą tworząc efekt "przydymionego oka", im dłużej będziemy blendować tym miększy efekt.
3. Dolną linię wodną akcentuję czarną kredką i rozcieram ku dołowi, ważne jest, by nie zejść nisko ponieważ zamiast wyciągniętego oka w kształt migdała stworzymy smutny i podbity look.
4. W roztarcie kredki aplikuję czarny matowy cień, blenduję granice i łączę dolną powiekę z górną by stworzyć kształt migdała lekko kierując się do końca brwi. Na koniec czyszczę wszystko sypkim pudrem, miejsca gdzie czarny cień się delikatnie osypal zbieram właśnie miękkim pędzlem zanurzonym w pudrze. 


tutorial smokey eye


Makijaż, zdjęcia, stylizacja: Ja
Modelka: Dominika Mieczkowska
makijaż smokey eye

makijaż wieczorowy

Oczy
Czarna kredka Sephora Collection
Czarny cień Golden Rose Paleta "02 Smokey"
Brwi
Kredka Deborah 24ore brow
Rzęsy
Golden Rose Panoramic Lashes
Twarz
Baza Smashbox Oil
Podkład Artdeco Perfect Teint
Puder Golden Rose HD
Bronzer Vita Liberata sypki
Rozświetlacz Bellapierre shimmer roll
Usta
Catrice Plumping Gel Lipstick 010
Paznokcie
Delia Cosmetics C Coral (hybryda bez lampy)