16 września

16 września

Avon Segno i Celebrate. Przeciwieństwa się przyciągają

Tak jak w prawdziwym życiu, tak i w kosmetycznym przeciwieństwa się przyciągają. Avon Segno i Celebrate to dwa zapachy, które nie mają w sobie za wiele wspólnego, ale dlaczego warto mieć różne kompozycje w swojej perfumowej kolekcji?


Avon Segno, i Celebrate

Avon Segno to woda perfumowana stworzona przez Yvesa Cassara. W skład tej kompozycji wchodzi wetyweria, whisky, i drewno dębu. Flakon dosyć nierównomierny, ale nadal poręczny w dość ciemnej odsłonie koloru drzewnego brązu. Czuję tu mężczyznę ułożonego, ale trochę romantycznego. Segno to pan, który po pracy nie przebiera swojej koszuli, ale za to wyłącza laptopa i nie sprawdza maila, odpoczynek to dla niego randka z uroczą i wiedzącą czego chce kobietą (bądź mężczyzną), lubi tylko wysokiej jakości alkohole nie w byle jakiej knajpie - tak ja widzę mężczyznę czując ten zapach. Wyczuwam tu wszystkie nuty, które wyżej przedstawiłem, woda perfumowana Avon Segno jest lekko słodka, drzewna ale czuję nutę elegancji, przy czym to nie męcząca czy dusząca woń. Ponieważ zaperfumowanie jest większe, kilka spryskań wystarczy, by czuć go przez cały dzień. Segno to zapach wprost idealny na jesień nie tylko dla poważnych mężczyzn. 

Dostępny tu > Avon Segno

Avon Segno

Avon Celebrate to przeciwieństwo Segno. W składzie znajdziemy wanilię, mech dębowy, neroli, bergamotkę. Jak sam flakon wskazuje jest to oszroniona kompozycja świeżości, ale nut cięższych w delikatnej postaci. Zapach kojarzy mi się z młodszym mężczyznom, który wchodzi w świat dorosłości, poznający tajniki korporacji, idący zrobić prawo jazdy i swoje ambicje przekłada na plan działania. Nie jest to cytrus, ale nie jest to dymna, ciężka woń. Avon Celebrate nie zna granic, bo pryskać go można na każdą okazję bez zobowiązań. Pasuje zarówno na dzień i wieczór, na randkę, studia czy do kościoła. Myślę, że każdy z nas ma takie dni, w którym nie potrafimy się zdecydować na zapach, bo ten ma odzwierciedlać nasz humor, nastawienie i ubiór, dlatego sięgając po Celebrate Avon nie zrobimy sobie krzywdy perfumiarskiej. Woda toaletowa, która dobrze się trzyma skóry kilka godzin, blaknąc robi to dyskretnie, nie przeistaczając się w bezbarwną woń. 

Dostępny tu > Avon Celebrate

Avon Celebrate