22 sierpnia

22 sierpnia

One&Only Cosmetics. Serum z witaminą C, retinolem i odżywka do rzęs

Złuszczanie, witaminizowanie skóry już niedługo będziemy mogli włączyć w pielęgnację bezkarnie i bez wyrzutów sumienia, że słońce zrobi nam krzywdę. Retinol i witamina C to substancje, po które często sięgamy gdy słońce już nie jest tak silne, nie bez powodu. Dzisiaj moja opinia o kosmetykach One&Only Cosmetics.

Serum z witaminą C, retinolem

Serum One&Only Cosmetics zamknięte jest w szklanej butelce mieszczącej w sobie 30ml serum, aplikujemy je za pomocą pipety przez aplikację kilku kropli na dłoń i wmasowaniu lub wtłoczeniu w twarz, szyję i dekolt.


Serum z retinolem (palmitynial retinolu) zawiera aż 3% tego składnika. Forma płynno żelowa bardzo szybka się wchłania, nie daje uczucia ściągnięcia a by wzmocnić efekt kosmetyku warto zamknąć serum kremem przez aplikację ulubionego kremu.

Wiecie, że przebywając na słońcu tracimy sporo witaminy A? Organizm by ją odbudować potrzebuje aż tygodnia! Dlatego warto ją uzupełniać poprzez pielęgnację.

Ponieważ retinol o takim stężeniu aplikowany rano i wieczór może powodować ściągnięcie ja mieszam go z kremem i aplikuję tylko na noc - to opcja dla skór bardzo reaktywnych i wrażliwych, bo te mniej uwrażliwione mogą sobie pozwolić na więcej. Na mojej skórze bez widocznych zmarszczek efekt jest w porach, są one zwężone a skóra po prostu wygładzona. Traktuję tego typu produkty jako prewencja przeciwstarzeniowa, lecz skóry dojrzałe zauważą spore rezultaty a tłuste mogą spodziewać się poprawy jakości skóry. 


serum z retinolem

Witamina C jest witaminą bardzo niestabilną, powietrze, słońce, światło i inne czynniki zewnętrzne a nawet pielęgnacja potrafi ją zdestabilizować. 
Wybrałem to serum ponieważ forma witaminy C w nim zawarta jest bardziej stabilna - 3-0 etylowy kwas askorbinowy  Etylowy kwas askorbinowy wykazuje działanie mniej światłoczułe i znacznie bardziej stabilne, jedyną wadą tej formy jest wolniejsze działanie pielęgnacyjne, ale na efekty warto poczekać.

Tutaj konsystencja jest znacznie bardziej lejąca, przeźroczysta dzięki czemu mamy znów komfort stosowania w postaci szybkiego wchłaniania. O ile retinol mieszam z kremami to witaminę c (stężenie w serum 1,5%) nakładam niewielką ilość na twarz solo wtłaczając ją w twarz. Mimo lepszej stabilności i tak przechowuje to serum w ciemnym miejscu.
Jak wcześniej napisałem, tutaj należy być cierpliwym i póki co zauważyłem, że skóra jest po prostu bardziej rześka, to rozświetlenie jest zdrowe a nie tłuste - zdrowe. 

serum z  witaminą C
Serum z witaminą C 29,90


Odżywka do rzęs przyspieszająca porost rzęs, to kosmetyk, który wprowadziłem w moją poranną i wieczorną pielęgnację. Cieniutki pędzelek znacznie ułatwia aplikację serum, które schnie szybko nie natłuszczając powieki.
Formuła zawiera łagodzący pantenol oraz biotynę.
Ważną informacja dla noszących soczewki - odżywkę do rzęs aplikujemy bez założonych soczewek, po aplikacji kosmetyku możemy je założyć po 15 minutach.

Prócz tego, że po 10 dniach już rzęsy stały się dłuższe to można zauważyć, że stały się bardziej czarne (możliwe, że to efekt zagęszczenia ich), przybliżając zdjęcia widzimy, że zaczynają wyrastać bardzo krótkie czarne włoski. Do plusów należy zaliczyć również to, iż rzęsy nadmiernie mi nie wypadły, zauważyłem tylko kilka sztuk, które i tak by wypadły przez pocieranie dłonią o oczy.

odżywka do rzęs
 Odżywka do rzęs 39,90,-

odżywka do rzęs efekty