19 sierpnia

19 sierpnia

Ecocera suchy szampon

Suchy szampon to kosmetyk, który jest bardzo kontrowersyjny. Po wyznaniach niektórych youtuberek "myję włosy raz na tydzień" robi się niedobrze. Co tak na prawdę sądzę o suchych szamponach Ecocera?

Ecocera suchy szampon

W portfolio Ecocera występują aż 4 rodzaje suchych szamponów:

  • włosy łamliwe (olej arganowy wit E),
  • każdy rodzaj włosów (tapioka),
  • włosy przetłuszczające się (bambus, tapioka),
  • do ciemnych włosów (skrobia ryżowa, tapioka).

Każdy z szamponów ma pompkę, która dozuję niewielką bardzo drobno zmieloną białą chmurkę, to wygodne rozwiązanie, ponieważ mamy kontrolę nad ilością aplikowanego suchego szamponu. Warto zaznaczyć, że opakowanie jest stworzone tak, by uniknąć używania areozolu i alkoholu. Opakowanie jest na tyle poręczne i kompaktowe, że spokojnie suchy szampon możemy zabrać ze sobą wszędzie. 

Na włosach nie ma uciążliwej bieli w żadnym z wyżej wymienionych szamponów, nie występuje również sztywność czy suchość włosa. Jak wcześniej wspomniałem, brak alkoholu w składzie zasługuje na oklaski, włos nie zostaje uszkodzony, bo nadmiar sebum pochłania skrobia, która jest naturalnym składnikiem. 

suchy szampon


Faktycznie odświeża, co widać na zdjęciach, pochłaniając nadmiar sebum mamy przedłużoną świeżość włosów i pozbywamy się tłustości. Jednak pamiętajmy, że składniki, które zaaplikowaliśmy mimo wyczesania ich, nadal w jakiejś części zostaną a w nich nasze sebum.
Uważam, że używanie suchego szamponu zamiast mycia to bardzo nierozsądne wręcz niechlujne podejście do naszego ciała. Gdy się dowiedziałem, że istnieją ludzie myjący włosy raz na tydzień, naprawdę słabo mi się zrobiło, nie zmienię w tej kwestii zdania, nawet jeśli argumentem jest długość włosa-przecież sami decydujemy o długości, a nawet gęstości włosa (istnieją fryzjerzy, którzy potrafią zdjąć objętość). Mycie włosów nie skróci nam życia, nie zniszczy nam skóry czy samego włosa, żyjemy w czasach, gdzie szampony są już na tyle delikatne, że mycie nawet dwa razy dziennie będzie zupełnie neutralne dla naszej skóry!

suchy szampon test

efekt suchego szamponu


Suchy szampon służy mi, by odświeżyć w ciągu dnia włosy oraz na sesjach zdjęciowych, by dodać objętość włosom modelki, gdy wiatr czy wiatrak je za mocno potraktuje. Nie uważam tego typu kosmetyku za zło, bo jak widać, się przydaje, ale wszystko z umiarem i rozumem. Dzięki temu również sprawimy, że suchy szampon będzie bardziej wydajny. Ze względu na kolor (czarny) moich włosów, najbardziej przypadł mi do gustu „do włosów ciemnych”, który jako jedyny ma szary odcień.

ciemny suchy szampon

suchy szampon włosy ciemne