17 lipca

17 lipca

Mycie twarzy przez minutę

Nie bez powodu mówi się by szampon zadziałał trzeba dać mu czas, tak samo jest z różnego rodzaju kosmetykami. Nic nie jest na stałę, botoks, wypełniacze, pielęgnacja efekty mogą być w różnych przypadkach nawet 
od razu ale nigdy nie na zawsze. Co daje nam #60secondrule?

Mycie twarzy przez minimum minutę


Pewnego dnia ustawiłem stoper, mierzył czas samej czynności mycia twarzy bez jej wytarcie-mój wynik był szokujący bo 10-13 sekund.
Według kosmetyczki  Nayamki Roberts-Smith mycie twarzy powinno trwać minutę, ten czas pozwoli zmaksymalizować działanie produktu myjącego ale również pozwoli na to, by skóra była dokładnie oczyszczona. Nayamka mówi, iż #60secondrule poprawi teksturę twarzy, wygładzi ją zmiękczy. Nie byłbym sobą, gdybym tego nie sprawdził.

Do tego celu służył mi żel myjący, który się nie pieni, jest łagodny i przyjazny skórze-Pixibeauty cleansing gel  (w składzie znajdziemy kwas glikolowy oraz aloes) i żelu Men's Atelier Hean (kwas hialuronowy, srebro koloidalne, alantoina, witamina B5, wyciąg z drzewa Tara). 
Pierwsze dni były trudne, nie zdawałem sobie sprawy, że minuta może tak bardzo się przedłużać, ale wyzwanie to wyzwanie. 
Po kilku dniach już wpadłem w pewnego rodzaju rutynę, ta minuta nagle zaczęła szybko płynąć a ja już nie ślęczałem nad zegarkiem patrząc ile jeszcze zostało. 

To prawda, skóra robi się gładka, wygładzona i przede wszystkim dobrze oczyszczona a dzięki delikatnemu masażowi przy okazji mycia twarzy dotleniona i wypoczęta. Myślę, że nadal będę to kontynuował bo widzę efekty a minuta w przód czy w tył świata mi nie rozbije. Mam skórę mieszaną i maksymalnie wrażliwą dlatego raczej poleciłbym tę metodę dla wszystkich typów skóry prócz trądzikowej (trądzik w fazie aktywnej i ropnej).

Nie zawsze metoda mycia twarzy przez minutę się sprawdzi, przy użyciu dość mocno oczyszczającego żelu czy pianki myjącej warto ten czas skrócić by nie podrażnić cery. Warto zwrócić uwagę również na nacisk gąbki, urządzenia do mycia czy dłoni-minuta 
to sporo czasu więc im delikatniej tym lepiej.